SON DAKİKA!

GİMEV FESHANE’NİN UĞRAK YERİ OLDU

Kısa adı GİMEV olan Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezun, Mensupları Vakfı’nın İstanbul Eyüp’teki merkezi Giresun Günleri nedeniyle İstanbul’da bulunan Giresunlu siyasetçi bürokrat birçok önemli ismi merkezinde konuk etti.

Uzun yıllardır her ay olduğu gibi bir konuşmacıyı da ayın konuğu yapan GİMEV, bu ay konuşmacı olarak Düzce Müftüsü Tirebolulu hemşerimiz Selami EMEN hocayı misafir etti.

gimevkahvalti1

Kahvaltıdan sonra GİMEV Başkanı Ali Aydın kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak mikrofonu Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Dokumacı’ya teslim etti. Dokumacı vakıf faaliyetlerini özetleyerek yapacakları GİMEV Hizmet Binası hakkında bilgi verdi. Metevelli Heyeti Başkanı Ahmet Dokumacı “yeni binamızın arsasında bulunan enkazı kaldırdık. Önümüzdeki günlerde temel atma töreni ile inşaata başlayacağız. Sizlerden yardım talep ediyoruz” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Düzce Müftüsü Selami Emen “Biz imam-hatip lisesinde okurken bizlere sizden imamdan başka bir şey olmaz diyenler bugün hicabından başını öne eğiyorlar. Bugün görüldü ki imam hatip liseleri rüştünü ispatlamıştır. Mezunları arasından bir başbakan çıkarmıştır. İçlerinden birçok bakan ve milletvekili çıkarmış, çok sayıda bürokrat yetiştirmiştir. Ancak bunlarla yetinemeyiz, daha yapacağımız çok şey vardır. Hep birlikte imam hatip liselerindeki kaliteyi en yabancı liseler seviyesine çıkarmalıyız, hatta onları her alanda geçmeliyiz” dedi.

Konu üzerinde söz alanlar teklif ve düşüncelerini dile getirdiler. Toplantı bitiminde katılımcılar Feshane’de devam eden Giresun Günlerine katılarak hemşerileri ile hasret giderme fırsat buldular

Kahvaltıya Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Süleyman Tekbaş, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu , Yavuz Kemal Belediye Başkanı Abdullah Önal , Giresunspor Eski Başkanı Osman Çırak, Belediye Meclis Üyeleri Zeki Kemal, Coşkun Çalık ve Sebahattin Kayas, Haberciler Derneği Başkanı Ethem Bakar ile çok sayıda işadamı ile vakıf üyeleri katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.