SON DAKİKA!

EROL KARADERE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Giresun’un Espiye ilçesi belediye başkanı Erol Karadere ceza evinden çıktıktan sonra basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

5 belediye personeli ile birlikte, ”irtikap yapmak için örgüt kurmak” iddiasıyla tutuklanan ve 4,5 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye olan Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere,”yargı süreci bittiğinde, Giresun’u, Türkiye’yi sarsacak açıklamalar yapacağım” dedi. İçişleri Bakanlığı tarafından 7 Şubat 2013 tarihinde Belediye Başkanlığı görevine tekrar iade edilen Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Karadere, kendisini tutukluluk döneminde yalnız bırakmayanlara ve görevine iadesini sağlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli’ye teşekkür etti.

“Başımız dik girdik, dik çıktık. Dik duruşumuzdan, kişisel menfaati değil halkın çıkarlarını koruduğum için başımıza bunlar geldi. Biz Espiye halkının bir lirasını muhafaza edebilmek için gerektiğinde her zaman canımızı ortaya koyduk. Koymaya da devam edeceğiz ” diyen Başkan Karadere, “Bu koltukta olduğumuz sürece Espiye halkının ve Espiye Belediyesi’nin menfaatlerini korumaya devam edeceğiz. Görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Hakkındaki iddiaların Ak Parti tarafından daha önce Bölge Koordinatörü tarafından soruşturulup aklandığını söyleyen Karadere, basın mensuplarının ‘tutuklanmanızda siyasi baskının etkisi var mı’ şeklindeki soruya “siyasi yönlendirme yok. Her şey hukuk zemininde gelişti ve bundan sonrada aynı şekilde sonuçlanacak. Nasıl bir CHP’li ve MHP’li Belediye Başkanı yargılanmışsa biz de aynı şekilde yargılandık ve mahkeme devam ediyor” diye konuştu.
Erol Karadere, basın toplantısında ilçeye yaptığı hizmetleri ve bundan sonraki hedeflerini de anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.