SON DAKİKA!

ESPİYE DEVLET HASTANESİ RESMEN KARIŞTI

Giresun’un Espiye İlçesi Devlet Hastanesinde dün akşam kavga eden iki tarafın yaralıları tedavi edilirken her iki tarafın sağlam taraftarları hastanenin nöbetçi doktoru ve çalışanlarına sözlü ve fiili saldırıda bulundu.

Bugün hastane önünde bir araya gelen Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanlığı temsilcileri olayı ve olayda ihmali bulunanları protesto etti.

Giresun’un Espiye Devlet Hastanesi’nde dün akşam bir doktor ve hastane yönetimi hasta ve yakınları tarafından saldırıya uğradı.

Espiye’de iki grup arasında meydana gelen kavgada yaralanan şahıs ile yaralayanların kavgası hastaneye taşındı. Hastanede kavgaya müdahale eden Hastane Başhekimi nöbetçi Doktor İbrahim Yuva, Hakan Güner ve Murat Demir tarafından sözlü ve fili saldırıya uğradığı ileri sürüldü. İki grubun kavgasının ve doktora saldırı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Hastanede yaşanan olayla ilgili Sağlık-Sen Giresun Şubesi tarafından bugün hastane  önünde basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada “Espiye ilçemiz Devlet Hastanesi Başhekim Dr. İbrahim Yuva, Müdür Kazım Yüksel’in fiili saldırıya uğraması nedeniyle hastanemiz önünde bir araya gelen üyelerimizle beraber sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı protesto ediyor ve Başhekim Dr. İbrahim Yuva, Müdür Kazım Yüksel’e yapılan bu menfur ve kabul edilemez saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.