SON DAKİKA!

ESPİYE İMAM HATİP MEZUNLARI BURSA’DA BULUŞTU

Giresun’un Espiye İlçesi İmam Hatip Lisesi Mezunları, Bursa’da güzel bir kahvaltı programı ile bir araya geldi. Mehmet Necati Vural ve Mehmet Necati Yener ikilisinin tertiplediği kahvaltıya katılım oldukça yoğundu.

espiyeimamhatiplisesimezunlarikahvalti

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bulunan Göl Kafe’de verilen kahvaltı daveti Bursa Doğanköy İmam Hatibi Giresunlu hemşerimiz Turan Çam’ın Kur-anı Kerim tilaveti ile başlarken, Espiye İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarından Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi Camii imam hatibi Aydın Uçar’ın açılış konuşması ile devam etti.

Espiye İmam Hatip Lisesi’ne ilk kayıt olan 40. öğrenci olduğunu söyleyen Aydın Uçar, Espiye İmam Hatip Lisesi’nin kendinde çok farklı yeri olduğunu belirtirken okulun tarihi geçmişini programa katılan davetlilere açıkladı. Okulda yaşamış oldukları bazı anılarını da katılanlar ile paylaşan Uçar, Espiye İmam Hatip Lisesi mezunları olarak dernekleşip dernekleşmeme konusunda herkesin fikrini ortaya koymasını istedi.

Daha sonra söz alan Espiye İmam Lisesi’nin kurucuları arasında yer alıp, idarecilerinden olan Şahin Murat Duran bu günleri gördüğü için Cenabı Hakk’a her zaman şükür ettiğini belirtirken “İdeallerimize yavaş yavaş kavuşuyoruz” dedi. Mesleğinde 37 yılını doldurduğunu belirten Ş.Murat Duran bu tablo karşısında duygulandığını söyledi.
İmam Hatiplilerin bir tuz gibi olduğunu söyleyen Ş.Murat Duran, “Şeker eriyip gider, ancak tuz bütün varlıkları, yiyecekleri çürümeden kurtarır. Onun için sizler de bu cemiyetin tuzusunuz. Eğer bu cemiyet çürüyecekse siz bu tuzluktan çıkmış olacaksınız ama inşallah böyle bir şey olmayacak” dedi.

İmam Hatiplilerin zor bir imtihandan geçtiğini söyleyen Duran, “Allaha Şükür yapılan bazı düzenlemeler ile yavaş yavaş huzura eriyoruz” dedi. İmam Hatiplilerin toplum içerisinde örnek olması gerektiğine vurgu yapan Murat Duran, bütün mezunların hal ve hareketlerini İmam Hatip mezununa yakışır bir şekilde sürdürmesini katılımcılardan rica etti.

Daha sonra söz alan Espiye İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden İsmail Yoran, Milliyetçi Hareket Parti Osmangazi ilçesi yönetim kurulu üyesi Mehmet Akgün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa aile danışma merkezi müdürü Emin Aydın ve Bursa İmam Hatip Mezunları Derneği adına yönetim kurulu üyesi Mutlu Keskin, 28 Şubat sürecinde İmam Hatiplilerin yaşamış olduğu sorunlardan bahsederken Bursa İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği olarak Espiye İmam Hatip mezunlarına her türlü desteği dernek olarak verebileceklerini söyledi.

Vakıflar Gayrimenkul Bursa Bölge müdürü Abdurrahman Tığ ve Osmangazi Belediyesi meclis üyesi hemşerimiz Muzaffer Karadeniz de bu oluşum karşısında bir imam hatipli olarak gurur duyduklarını belirtirken, bu kahvaltıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Emekli gazeteci-yazar Ruhi Göbüt de Gazi Topal Osman Ağa’nın hayatı hakkında açıklamalarda bulunurken, idealleri olan toplumların her zaman kazanacağını söyledi.

Kahvaltı programına Gebze ve çevre illerden de bir grup Espiye İmam Hatip Lisesi mezunlarının geldiği gözlenirken, Espiye İmam Hatip Lisesi duayenlerinden, geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirerek tedavi altına alınan İlhami Temel’in selamı katılımcılardan büyük alkış aldı.

Kahvaltı sonunda katılanların dernekleşme konusunda görüşleri alınırken, bu sorunun cevabının ilerleyen günlerde oluşturulan komisyon tarafından kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi.

Haber : Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.