SON DAKİKA!

ESPİYE’DE FINDIĞA EK GELİR SERACILIK

Giresun’un Espiye ilçesine bağlı köylerde fındığa alternatif  ürün geliştirmek amacıyla kurulan iki adet kriko sistemli serada üretime başlandı.

Giresun’un gelişen ilçesi Espiye’de tarla sebzeciliğine alternatif ve modern bir üretim metodu olarak uygulanan sera sebzeciliği her gecen gün artıyor.

Espiye Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından projelendirilen Hacımahmutlu Köyü’nde tepeden ve yerden havalandırılan kriko sistemli 144 metre karelik iki adet örnek sera hizmete açıldı.

Hacımahmutlu Köyü’nde çiftçi Osman Yeter ve Mehmet Türkyılmaz’ın bahçesine kurulan seralaryı Kaymakam Osman Bilgin, Tarım İlçe Müdürü Metin Küp, Ziraat mühendisi Şaban Kırca, Mali Müşavir Mehmet Ali Akçay’ın katılımıyla hizmete açıldı.

Hacımahmutlu Köyü’nde çiftçi Osman Yeter ve Mehmet Türkyılmaz’ın bahçesinde kurduğu serada günlük ihtiyaçları için gerekli sebzeyi kendi tarımsal faaliyetleriyle karşılama imkanına kavuştuğunu, serada kendilerine yetecek kadar ürün yetiştirmeye başladığını, yetiştirdiği sebze sayesinde aile ekonomisine de katkı sağladıklarını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.