YAŞAM

ESPİYELİLER BURSA’DA GECE YAPACAK

Bursa’da kurulu bulunan Giresun Espiyeliler Kültür ve Dayanışma derneği, dayanışma gecesi için bir araya geliyor.

Geçtiğimiz ay yapılan Genel Kurul sonrasında yeni bir yapılanma sonucu başkanlığa getirilen Necmettin Aktaş ve ekibi, ilk organizasyonlarını dayanışma gecesi altında düzenliyor.

Bir aylık bir süre zarfında Bursa’daki Espiyelilerin birlik ve beraberliği için önemli bir yol kat eden Espiyeliler Derneği yeni yönetiminin, Bursa’da bulunan Espiye ilçesine bağlı köy dernek başkanları ve Espiye’nin Bursa’da önde gelen isimlerinden oluşması gelecek adına büyük ışık saçıyor.

ESPİYEDERNEGİtoplanti

27 Şubat 2013 Çarşamba akşamı Saat 18:30’da Bursa Osmangazi ilçesinde bulunan Emek Çok Amaçlı Kültür Merkezinde yapılacak etkinlik için çalışmalarını sürdüren Bursa Espiyeliler Derneği yöneticileri, sanatçılar ve organizasyon ekibi ile görüşürken her hangi bir eksiklik yaşanmaması noktasında büyük çaba harcıyorlar.

Tanıtım afişlerinin Bursa geneline dağıtım yapılması noktasında çalışmalar halen devam ederken, geceye Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin de katılması bekleniyor.

Yapılacak dayanışma gecesi hakkında dernek yönetim kurulu ve temsilcilerine bir bilgilendirme sunumu yapan Bursa Espiyeliler derneğinin güzide başkanı Necmettin Aktaş, bu etkinlik ile Bursa’daki Espiyelilerin vizyonunu ortaya koyacaklarını belirtirken, Bursa’da bulunan bütün Espiyelilerin geçmişe bir sünger çekerek gelecek için önemli faaliyetler yapmak adına bu geceyi sahiplenmelerini istedi.

Gecenin organizasyon boyutunda sanat camiası adına söz alan Sanatçı Şerif Pir, Bursa’da bulunan Giresunlu sanatçılar olarak yeni göreve gelen Espiyeliler Derneğinin yönetimine ellerinden gelen her şeyi yapabileceklerini söyledi.

Bilgilendirme toplantısı sohbet ve fikir alışverişlerinin ardından son bulurken, Espiyeliler Derneği tarafından oluşturulan Folklor ekibinin de gece için çalışmalarına aralıksız devam ettiği öğrenildi.

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.