GÜNCEL

KARADENİZ KADIN DERNEKLERİ GİRESUN’DA

Karadeniz Bölgesinde Faaliyetlerine Devam Eden Kadın Sivil Toplum Örgütleri Giresun Sacayak Eğitim ve Kültür Derneği’nin daveti üzerine Giresun’da bir araya geldi.

Sacayak Sosyal Eşitlik Derneği’nin yazıp yürütmekte olduğu GAP-EMP-163 referans numaralı Doğu Karadeniz Bölgesindeki Kadın Örgütlenmesinin ve Kapasitelerinin Güçlendirilmesi projesi kapsamında Medya ve İletişim Eğitimini Federasyon ve proje ortaklarımız olan Ordu Kadını Güçlendirme Derneği, Yomra Kadınları Toplumsal Dayanışma ve Girişimciliği Destekleme Derneği, Eğitim Kültür Sanat ve Kadın Dayanışma Derneği, Giresun Umut Derneği ve de Giresun Belediyesi’nin katılımları ile 16-17 Şubat 2013 tarihlerinde Giresun Hotel New Jasmin’de gerçekleştirildi.

sacayakdernegigiresun

Medya ve İletişim Eğitimini Kurumsal Sosyal Sorumluluk Uzmanı Sayın Fadile Paksoy gerçekleştirdi.

Eğitimde Kişisel İletişim, STK’ların birbirleri olan Kamu ile olan iletişimleri ve Medya ile olan iletişimleri konuları eğitimde anlatılan konulardandı. İki gün süren Medya ve İletişim Eğitimi 17 Şubat Pazar akşamı sona erdi.

Karadeniz’de kadın sorunlarına ve sosyal eşitsizliğe çare olmak için her türlü mücadelenin yanında medyanın da doğru kullanılması için gerçekleştirdiğimiz eğitimim kadın hakları mücadelesine uzun sürede olumlu katkılar sunacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.