Uncategorized

Esref Karaibrahim Bayindirlik Bakanina Sordu

CHP Giresun Milletvekili Esref karaibrahim Bayindirlik Ve Iskan Bakani Mustafa Demir in yanitlamasi talebi ile TBMM sine soru önergesi verdi iste soru önergesinin metni;

 

2009 yili temmuz ayinda Giresun ilimizde iki defa siddetli sel afeti meydana gelmistir. Yasanan sel en fazla Giresun merkezde ve Bulancak ilçesinde hasara neden olmustur. Bu hasarlardan dolayi Giresun Belediyemize 200 bin TL, Bulancak Belediyemize de 150 bin TL nakdi yardim gönderilmistir.

1. Dogu Karadeniz Bölgesinde 2007, 2008, 2009 yillarinda meydana gelen dogal afetler neticesinde Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon illerine Valilikler ve Belediyeler bazinda ne kadar parasal kaynak aktarilmistir.
2. Yasanan sel felaketleri neticesinde Giresun iline aktarilan parasal yardimi yeterli buluyor musunuz?
3. Yasanan son afetler neticesinde meydana gelen hasarin giderilmesine yönelik ayrica bir çalisma yapmayi düsünür müsünüz?
4. Yasanan dogal afetler neticesinde, Giresun Ili Güce Ilçesinin de sel felaketinden ötürü hasar görmesine ragmen bu yardimlardan yararlanamamis olmasinin nedenini açiklar misiniz?
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.