Uncategorized

Esref Karaibrahim Egribel i Sordu

TBMM BASKANLIGINA


Asagidaki sorularimin Anayasa ve Meclis Iç Tüzügü geregince Ulastirma Bakani Sayin Binali Yildirim tarafindan yazili olarak yanitlanmasini arz ederim.

Esref KARAIBRAHIM
Giresun Milletvekili


   Giresun ve Ordu illerinin yillardir bekledigi Or-Gi Havaalani Projesi üzerine henüz somut bir asama kat edilememistir.  Bunun yaninda Giresun ilini ve tüm Dogu Karadeniz Bölgesini Sivas’a  Iç Anadolu’ya, Dogu Anadolu’ya ve Akdeniz Bölgesine baglayacak en kisa yolun geçis noktasina Egribel Geçidine yapilmasi planlanan  tünelden vazgeçildigi yönünde bilgiler almaktayiz. Ayrica  sehrimizi Sebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra ilçelerine baglayan bu yol ve geçidi kar yagisi, çig, tipi ve firtina neticesinde kullanilamaz hale gelmekte, meydana gelen kazalarda her yil onlarca insanimiz yasamini yitirmektedir. Giresun’un kalkinmasi, limaninin islerlik kazanmasi, Giresun Ekonomisinin canlanmasi açisindan da hayati önem arz eden  Egribel Geçidinin Karayollarinca gündeme alinmayip Ovit, Kop, Ispir ve Tortum tünelleri için hazirlanan  projelerin hayata geçirilecegi, insaat asamasina gelindigi belirtilmektedir.
                 Halbuki; Sayin Ulastirma Bakaninin Seçim öncesinde Sebinkarahisar ilçemizin meydaninda  tünelin yapilacagi müjdesini verdigi vatandaslarimiz, en yetkili agizdan verilen sözün tutulmasini sabirsizlikla beklemektedir.


1.Egribel mevkiine yapilmasi düsünülen tünel konusunda bakanliginiz çalisma yürütmekte midir, gelinen asama nedir? Egribel geçidine tünel yapilacak midir?
2.Seçim öncesi verdiginiz bu söz seçim vaadi olarak mi kalacaktir?
3.Yilin büyük bir kisminda ilçelerimizin Giresun sehir merkezi ile olan baglantisinin saglanamadigi düsünülür ise Türkiye’nin ulasim anlaminda daha magdur bir bölgesi bulunmakta midir?
4.Giresun ve Ordu illerinin  sabirsizlikla bekledigi Or-Gi Havaalani konusunda ise gelinen asama nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.