SON DAKİKA!

Bulancak Kuran i Kerime Doydu

27 Subat 2010 gecesi Bulancak Orta Cami ne akin eden Bulancaklilar 3 saatten fazla süren programa yogun ilgi gösterdi.
        Bulancak Orta Cami de 27 subat 2010 Cumartesi yatsi namazindan sonra programda, yurdun çesitli yerlerinden Bulancak a davet edilen, 7 Kur an Bülbülü, dinleyicileri mestetti. Okuyucaular, yaklasik 2000 kisiye, manevi bir hava içerisinde unutulmaz bir gece yasattilar. Hafizlarin, birbirinden degisik makamlarda okuduklari Kur`an-i Kerim`i dinleyen vatandaslardan bazilari göz yaslarina hakim olamadi. Okunan Kur an ayetlerinin Türkçe mealleri, sinevizyon araciligi ile perdeye yansitilarak hem kulaklara ve gönüllere hem de akillara hitap edildi.
        Bayram KÖKSAL in, Bulancak Ab-i Hayat Dernegi adina sunuculugunu  yaptigi Programin gayesini KÖKSAL söyle açikladi: “610-2010 Kuran in indirilisinin 1400. yili. Ey Yüce KUR AN! 1400 yildir Ab-i hayatimizsin ve olmaya da devam edeceksin. Bu münasebetle Bulancak Ab-i Hayat Dernegi olarak bizler 1400. yilda yani 2010 yilinda bir dizi Kur an anlama  çalismalari planladik. Bu çalismalarin ilki olan bu programda sizlerle birlikteyiz. Hosgeldiniz. “dedi.
        Selamlama konusmasini Bulancak ilçe Müftüsü Saban SADAN yapti. katilimindan dolayi tüm katilimcilara tesekkür etti ve bu yogun ilginin Kur an a olan sevgiyi gösterdigini ifade etti.
        Bulancak  ilçemizin yetistirmis oldugu, Ondokuz Mayis Üniversitesi Hadis Anabilim Dali Ögretim Görevlisi Dr. Osman SAHIN: “Bu tip programlarin yayginlastirilarak halkimizin Kur an la ve Kur anin anlamiyla bulusturulmasinin önemine dikkat çekti.”
        Sonra, her biri alaninda uzman -hafiz hoca efendiler kürsiye çikarak, dinleyicilerin 3 saat camiden ayrilmadan pür dikkat takip ettigi, nefis bir Kuran ziyafeti sundular. Geceye katilan vatandaslar hafizlarin güzel sesinden dinledikleri Kur an ile unutulmaz bir gece yasadi.

 


 


        Bulancak Orta Cami Imam Hatibi Osman ÖZTÜRK le baslayan program, 2010 Kur an okuma Giresun 1. si olan Giresun Merkez Yukari Alinli Köyü Imam Hatibi Muhammed Ali TOPATAN, Ilçemiz Ballica Camii Imam Hatibi Aydin KILIÇ, Diyanet Isleri Baskanligi Rize Egitim Merkezi Kur an-i Kerim Egitmeni Halim GARIP, 2010 yili Samsun Kuran okuma 1. si ilahiyatçi Mustafa ALTUN, yine Diyanet isleri baskanligi Rize Egitim Merkezi Kuran-i Kerim Egitmenlerinden Ayhan MANSIZ ve son olarak Samsun Ondokuz Mayis Üniversitesi Ögretim Görevlilerinden Dünya 2.si Doç. Dr. Hayrettin ÖZTÜRK Kürsiye çikarak Kur an tilavetleriyle unutulmaz bir gece yasattilar.

 


 

          Programin sonunda, bütün hafizlar tarafindan okunan Kuran ayetlerinin Türkçe mealini ezberden okuyan  Doç. Dr. Hayrettin ÖZTÜRK Hoca izleyenleri kendisine hayran birakti. Dinleyicilerin ilk yorumlarinda, ilk defa bir hoca efendiden, Kur an-i Kerimin hem metnini hem de mealini dinlediklerini ifade ettiler. 
       Dernek baskani Sinan AYDIN:” Ab-i hayat Dernegi olarak; bu geceye katilan ve bize bu doyumsuz geceyi yasatan basta  Kuran bülbülleri hocalarimiz olmak üzere tüm katilimcilara, programi birlikte düzenledigimiz Bulancak Müftülügüne, Camisini bize açan Orta Cami Yönetimine, geceye sponsorluk yapan Hakan Optik in sahibi Hakan KORKMAZ beye ve bilhassa Bulancak ve çevresinden programa yogun ilgiyle katilan halkimiza tesekkür eder saygilar sunariz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.