SON DAKİKA!

EVLERİNE GİREMEYEN VATANDAŞLARA BAŞKAN DESTEĞİ

Giresun Merkez Gedikkaya Mahallesi’nde bir inşaat alanında kazı yapılması sırasında, zemin kayması ve 24 daireli binada çatlaklar oluşması korkuya neden olmuştu.

Tedbir amaçlı boşaltılan dairelerde oturan vatandaşların taleplerini dinleyen ve binada inceleme yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Karadeniz Teknik Üniversite’den bilirkişi heyeti istedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Gedikkaya Mahallesi Muhtarı Gençağa Karaman, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy ile gittiği bölgede mağdur olan ev sahipleri ve müteahhitlerle görüştü. Belediye Başkanı Kerim Aksu, bölgede Karayolları tarafından yapılan yol çalışmaları sırasında dinamit patlatıldığını belirterek şunları ifade etti: “ Geçmişte yapılan patlamalar sırasında zeminde kayma ve oynamalar oluşmuş. Yeni inşaat için yapılan kazı sırasında zemin kayması sonunda 24 daireli binada çatlaklar oluşmuş. Şuan tehlike görünmüyor. Ancak, çatlak oluşan binada oturan vatandaşlarımızda endişe mevcut. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden bilirkişi istedik. Bağımsız bilirkişi raporundan sonra gereken ne varsa yapılacak. “ dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, olayın haber alınmasından sonra ilgili başkan yardımcısı ve belediye ekiplerinin bölgeye gittiğini, sorunun giderilmesi için gerekenin yapıldığını, bundan sonra vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için belediyenin gerekeni yapacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.