SON DAKİKA!

GİRESUN’UN SİLÜETİNİ DEĞİŞTİRECEK CAMİ YÜKSELİYOR

Giresun Üniversitesi (GRÜ) yerleşkesinde yapımı devam eden cami, iç ve dış cephesinde taş kaplama, iç içe giydirmeli kubbesinin büyüklüğü ve deniz manzaralı konumuyla bölgede dikkati çekiyor.

Bittiğinde Giresun’un silüetini değiştirecek olan Cami inşaatı hızlı bir şekilde yükseliyor.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar yaptığı açıklamada, üniversitelerin evrensel değerlerin ortak paylaşım noktası olduğunu vurgulayarak, burada hayat tarzı, örf, adet ve geleneklerle inançların rahat bir şekilde ifade edilmesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin taleplerini karşılayacak bir şekilde yerleşkenin en güzel alanına cami yapımına başlandığını anlatan Prf. Dr. Aygün Attar, caminin yerleşke dışındaki mahalle sakinlerine de hizmet vereceğini dile getirdi.

GRÜ Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, caminin tamamlanmasıyla kubbe itibariyle geniş ve büyük bir görünümün ortaya çıkacağını belirterek, inşaatın hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Çalışmaların Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da desteğiyle yürütüldüğünü dile getiren Prf. Dr. Aygün Attar, şöyle konuştu: “Bundan da çok büyük bir memnuniyet duymaktayız. Çünkü bu öğrencilerimizin rahat bir şekilde hayat tarzlarını, düşüncelerini ve her bir insanın temel hakkı olan din hürriyeti ve vicdan sorumluluğu çerçevesinde çok temel ihtiyaçlarıydı. Derneğimiz caminin önce projesini bize getirdi. Biz o projeden yola çıkarak 8 bin öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü en kalabalık yerleşke olması ve bir tepe üstünde yer alması nedeniyle de dışarıdan panaromik bir görüntünün de tamamlanması anlamında bu projenin üzerinde durduk. Tamamlandığında en iyi şekilde hizmet vereceğine inanıyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.