Uncategorized

Fethi Karahüseyin Basbakan a Tesekkür Etti

Memur-Sen Konfederasyonu` na bagli sendikamiz Diyanet-Sen olarak,

 

1- Diyanet Isleri Baskanligi tasra teskilatinda istihdam edilmek üzere 4/B statüsünde 350 adet vaiz, 900 adet Kur an kursu ögreticisi, 4.430 adet imam-hatip ve 199 adet müezzin-kayyim olmak üzere toplam 5879 sözlesmeli personel alimi yapilmistir.

2- Ayrica  Sözlesmeli Personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili Kanun Hükmündeki Kararname  04.06.2011 tarihli ve 27954 Mükerrer Sayili Resmi Gazete’de yayinlanan kanun ile de 4-B statüsünde çalisan personellerimiz de  4-A dedigimiz asil kadroya geçmis bulunmaktadir.

3- Bu son personel alimi ile Diyanet Isleri Baskanligimiz bünyesinde açik bulunan özellikle  din görevli  olmak üzere Cami kadrolarimizin hemen hemen büyük bir kismi (yayla ve mezralar da olmak üzere ) doldurulmus bulunmaktadir.

Din hizmeti gibi ikamesi  olmayan ve ihmale de gelmeyen bu hizmet  dalinda özellikle Ramazan ayin öncesi ve yaz Kur’an Kurslarimizin   açildigi  bu günlerde büyük bir açigin kapanarak camilerimize kadrolarin verilerek  din görevlilerinin atanmasi nedeniyle Memur-Sen Konfederasyonumuzun Genel Kurulunda söz veren Basbakanimiz Sn. Recep Tayyip Erdogan’ a ve dolayisiyla hükümete TESEKKÜR EDIYORUZ..

Sendikalar olarak  hep  sadece elestiri yapan taraf olarak anilmak istemiyoruz. Alinan haklarin ve verilen hizmetler  karsiliginda  da TESEKKÜR ETMESINI DE BILMELIYIZ.

ISRA VE MIRAÇ KANDILI KUTLU OLSUN…

Bu vesile ile tüm camiamizin ve Islam âleminin Mübarek Isra ve Miraç Kandilini kutlar, gecenin manasini idrak eden kullardan olmayi ve  böyle gecelerin  Allah’a daha da çok yaklasmak için bizlere verilen birer firsat olarak  algilamayi Yüce Mevla cümlemize nasip eylesin.
Saygilarimla…
        

Fethi KARAHÜSEYIN
Diyanet-Sen

Giresun  Sube  Baskani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.