SON DAKİKA!

Fikri Bilge Muhtarlarımızı Dinleyin!

Giresun Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge gelen tepki ve talepleri basın bülteni ile kamu oyuna paylaştı.

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge; Muhtarlar Derneğimizi ziyarete gittiğimizde, bir dokunup bin ah işittik. Özel İdarenin köylere hizmette ayrımcılık yapmasını kınıyoruz, Özel İdareyi tarafsızlığa davet ediyoruz.

İşkur tarafından çalıştırılmak üzere merkez köyleri için işçi alımında her zaman her yerde olduğu gibi yine taraflı davranıldığını, ayrıca köylere işçi verilmesinde de adaletsizlik yapıldığı anlaşılmıştır.

Birçok köyümüze işçi verilirken 24 köyümüze işçi verilmemesini ayrımcılık olarak görüyoruz ve bu ayrımcılığın nedeninin kamu oyuna açıklanmasını istiyoruz.

Özel İdarede sevk ve idarenin kurum içerisinden yürütülmesi gerekirken, meclis başkanı tarafından icazet alınmadan hizmet verilmemesi köylerimiz ve muhtarlarımız arasında üzüntü yaratmaktadır.

Köylere hizmet götürme birliği seçimlerinde iktidar tarafından muhtarlarımıza baskı yapılması demokrasiye aykırı ve çirkin bir davranıştır.

Elektrik şebeke hatlarının köylerimizde verdiği hizmetler tamamen çökmüş vaziyettedir. Şebeke hatları yerlerde sürünmekte, en küçük bir rüzgar ya da yağmurda elektrikler gidip gelmekte, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız mağduriyet yaşamaktadır.

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören çocuklarımız internet erişiminde sorun yaşamakta ve ders alması imkansız hale gelmektedir.

Merkez ilçemizin 32 köyünü besleyecek su için köylerimizin ödeneklerinden ayrılan 30.000 TL’nin ne olduğunu öğrenmek istiyoruz.

Muhtarlarımız, Özel İdare Kurumundan iş makinesi isteğinde bulunduklarında makineler arızalı diyerek çeşitli bahaneler üretip talepleri geri çevrilmektedir, köylerimiz mağdur edilmektedir. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.