Uncategorized

Findik Arastirmadan AB Projesi


 Avrupa Birligi’ nin Mali Yardim Araci olan IPA kapsaminda Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programi çerçevesinde Findik Arastirma Enstitüsü tarafindan hazirlanan asagida adi geçen proje 532 adet proje içerisinden Avrupa Birligi Komisyonu tarafindan yapilan öndegerlendirmeleri geçerek seçilen 465 proje içerisinden desteklenmesi öngörülen ana listedeki davet edilen 25 adet proje içerisinde 3. sirada yerini almistir.


 


Projenin isminde yer alan Findik Kabugunun Kilidini Açanlar findigin içine ulasmak için onun kabugunun kilidini açmak durumunda olan findik isleyicisi bütün KOBI’ lerdir. Projenin çikis noktasi Giresun ölçeginde yapilan findik isleme sanayinin ihtiyaç analizi çalismasi olmustur.


 


Bu çalismaya katkida bulunan Giresun Ili findik isleyicisi bütün KOBI’ lere tesekkür ediyoruz. Bu çalisma neticesinde, findik sektörünün böyle bir temel bilgi ve danismanlik merkezine ihtiyaci oldugundan yola çikilarak söz konusu proje hazirlanmistir. Findik Arastirma Enstitüsü olarak findigi yetistiren, isleyen ve tüketen bütün bir sektörün ihtiyaçlarina kayitsiz kalmamak yönündeki çalismalarimiz bundan sonra da devam edecektir.


 


Bu projenin findik sektörü ihtiyaçlarinin giderilmesinde yeni istihdamlarin olusmasina ve daha kapsamli projelerin üretilmesine de katki saglayacagi inancini tasiyoruz.


Projenin hazirlanmasinda katki ve desteklerini esirgemeyen basta Giresun Valiligi Avrupa Birligi Projeleri Koordinasyon Merkezi çalisanlari olmak üzere diger bütün özel sektör, kamu kurum ve kuruluslarina tesekkür ediyor; Giresun’ a, findiga ve ülkemize hayirli olmasini diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.