Uncategorized

Findik TBMM Gündeminde

                               TBMM’de Findik Kavgasi


 


Türkiye Büyük Millet Meclisi Giresun’u yakindan ilgilendiren tarihi bir gün yasadi. Milliyetçi Hareket Partisi Grup öneri olarak verilen ve Findigin sorunlari, Fiskobirligin durumu hakkinda Meclis arastirma komisyonu kurulmasini içeren teklif iktidar partisi AKP’nin  oylari ile reddedildi.


Ancak reddedilen önerge üzerine yapilan konusmalar tarihe geçti. bir gün önce yandas medya tarafindan göklere çikarilan Nurettin CANIKLI Findigin konusuldugu bu önemli günde piyasada yoktu. Çok degil sadece bir gün önce 5 Milletvekilinden sadece bir var diye baslik atan yanli medyanin findigin tartisildigi bu önemli günde göklere çikardiklari Giresun Milletvekili ve AKP Gurup Baskan vekili Nurettin CANIKLI için atacagi baslik merak konusu oldu.


Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Milletvekili ve TBMM Baskanlik Divani Üyesi Murat Özkan Özetle Önerge lehinde yaptigi konusmada Findikla ilgili karar merciinin Fiskobirlik Olmasi gerektigini piyasa belirleyicisi Fiskobirlik oldugunda Findik müstahsilinin otomatik olarak rahatlayacagini söyledi.


Konusmacilarin genelde bölge gözeterek yaptiklari konusmalarin en dikkat çekici olani yine findik bölgesi Milletvekili olan ve eski Disisleri Bakani olan Düzce Milletvekili Yasar YAKIS’a aitti AKP politikalarini savunmak ve verilen önergenin aleyhinde konusmak üzere kürsüye gelen YAKIS  büyük tepki topladi Findik bölgesi Milletvekili olmasina ragmen müstahsil ile ilgili tek kelime etmeyen YAKIS  Fiskobirlik’in yaklasik 3 yildir kendi partisinin ilçe Baskani tarafindan yönetildigi bilmiyormus gibi konusmasi boyunca siklikla Fiskobirlik politikalarini elestirdi.


CHP Gurubu adina söz alan Ordu Milletvekili Rahmi Güner ise önergeye destek vereceklerin den kayitla Findik müstahsilinin bir politikayla mutlaka problemlerinin bitirilmesi gerektigi hususuna dikkat çekti.


Bütün konusmalarin en önemli yani ise MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan tarafindan hazirlanan ve Meclis Gündemine AKP Milletvekillerinin ret oylari ile alinmayan önergenin üzerinde AKP Giresun Milletvekili  ve Gurup Baskan Vekili olan Nurettin CANIKLI’nin piyasalarda olmamasi idi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.