SON DAKİKA!

Fındık Üreticisi Bahçeye Mutlu Girdi

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bu yıl hasat öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tarihi taban fiyatın sevinciyle fındık üreticisinin bahçesine mutlu girdiğini belirtti.

GZO Başkanı Nurittin Karan, yaptığı yazılı açıklamada, 2020 yılı fındık hasat döneminin tüm üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Karadeniz Bölgesi’nde fındık hasadının başlamasıyla bahçelerin şenlendiğine işaret eden Nurittin Karan, “Bu yıl hasat öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tarihi taban fiyatın sevinciyle fındık üreticisi bahçesine mutlu girdi. Üreticilerimizden belirlenen hasat tarihlerine uyarak hasat yapmasını ve mümkün olduğu kadar yerden hasat yapmasını istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bu sezon fındığın çok değerli olduğunu verim ve kaliteden asla ödün verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Nurittin Karan üreticinin topladığı ürünün zamanında pazara indirmesinin kendisi için en doğru karar olacağını TMO’nun alım sürecinin takip edilerek, emanete fındık verilmemesi gerektiğini altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.