SON DAKİKA!

Firat Sipahioglu;Gençlere Firsat Verilmeli

Firat Sipahioglu, düzenledigi basin toplantisinda, 12 Haziran tarihinde genel seçimlerin yapilacagini hatirlatti. Seçimler için aday adaylarinin ortaya çikmaya basladigina dikkat çeken Sipahioglu, aday adaylari içerisinde gençlerin oraninin henüz istenilen düzeyde olmadigini vurguladi.


Yapilacak genel seçimlerde gençlerin daha fazla milletvekili adayi gösterilerek, Türk siyasetinde daha etkin olmalarini istediklerini ifade eden Sipahioglu, “Türkiye nin yas ortalamasi 29. Ancak siyasi yas ortalamasi ise 54. Seçilme yasinin 25 e indirildigini gözönüne aldigimizda siyasilerin yas ortalamasinin 54 olmasi dikkat çekici. Bu seçimlerde 4 milyon 500 bin genç ilk kez oy kullanacak. Bu, çok önemli bir rakam. Bir parti sadece bu oylarla bile Meclis e rahatlikla girebilir, hatta yüzde 15 lik bir oy potansiyeline sahip olabilir. Bu kadar genç bir nüfusa sahip olmamiza ve seçilme yasinin 25 olmasina ragmen gençler siyasette yeterince yer almiyorlar. Bu mutlaka düzeltilmeli. Gençler de siyasette yer almali ve Türkiye nin siyasetinde rol almalidir.” dedi.


Sipahioglu, gençlerin, partilerin milletvekili aday siralamasinda seçilebilecekleri yerden aday gösterilmeleri noktasinda CHP olarak bir çalismalari bulundugunu dile getirerek, “Basta AK Parti ve MHP olmak üzere siyasi partilerin gençlik kollari ile görüsmeler yapacagiz. Gençlerin aday siralamalarinda seçilebilecekleri noktalarda yer almalari için ortak çalisma yürütmek istiyoruz.” diye konustu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.