Uncategorized

Fiskobirlik Keseden Yemeye Devam

Içine girdigi mali dar bogazdan kurtulmaya çalisan Lütfi Bayraktar baskanligindaki Fiskobirlik Yönetimi simdide çalisanini magduriyetten kurtarmak üzere harekete geçmis. Fiskobirlik genel müdürü Mehmet Sargin bir gazeteye verdigi demeçte;  Fiskobirlik genel müdürlügü ile bagli kooperatiflerde çalisan ve yaklasik 1 yildan bu yana maaslarini tam olarak alamayan birlik çalisanlarinin bu magduriyetlerinin ay sonuna kadar kismen giderilecegini söyledi. Genel müdür Sargin, birlik çalisaninin bir yildan bu yana öz veri ile görev yaptigini ve magdur oldugunu belirterek, “Gerçekten de çalisanlarimiza karsi mahcubuz. Bu ayin sonuna kadar personelimizin birikmis alacaklarinin yarisini ödeyecegiz, ayrica birikmis olan sigorta prim borçlarinin da tamamini ödeyecegiz” dedi.

 

Gayri menkuller bir bir satiliyor.


Miras yedi Fiskobirlik Yönetim Kurulu ve onun  Genel Müdürü Sargin, Tuzla da bulunan 15 bin 691 metrekarelik arsanin satisi ile ilgili olarak önemli gelismeler kaydettiklerini arazinin satisa yönelik ifraz islemini tamamladiklarini ve arsaya 7 milyon dolar teklif geldigini belirtti. Sargin; ”Bu arazinin satisini kisa sürede tamamlayacagiz” seklinde konustu.
Fiskobirligin önümüzdeki yil findik piyasasinda olacagini da belirten Genel Müdür Sargin, “Yeter ki Temmuz ayina kadar geriye dönük borçlarimizin tamamini ödemis olalim. Bu durumda alim kampanyasina girecegiz” dedi. Sargin, Fiskobirligin findikta tekelci kurulus olmasi gerektiginin de altini çizerek ”Dogrudan Gelir destegi ödemelerinden yararlanacak olan üreticilerin Fiskobirlik çatisi altinda toplanmasina yönelik bir önerimiz var. Bunun Ankara da bakanlik nezdinde ki görüsmeleri sürdürülüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.