SON DAKİKA!

FİSKOBİRLİK TAŞINMA İHTİMALİNE MUHTARLAR’DAN TEPKİ

Fındık Tarım Satış Kooparatifler Birliği (FİSKOBİRLİK)’in batıya taşınacağı yönündeki gelişmelere bir tepkide Giresun Merkez Muhtarlar Derneği’nden geldi.

Merkez Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal, “Giresun’da daha önce bacası tüten SUNTA, SEKA Kağıt Fabrikası, ADEL Kalem fabrikalarımızı hiç yoktan sebeplerle kapatıp, halkımızı mağdur durumda bırakanlar, şimdi de sıra Giresun’umuzun tek geçim kaynağı olan FİSKOBİRLİK’e mi geldi? Yıllar önce Süper Lig’de Giresun Fiskobirlikspor Bayan Basketbol Takımımız vardı. Avrupa kupalarına katılmıştı, fındığı ve Giresun’u dünyaya tanıtacaktı. Birilerinin oyununa gelerek bu basket takımımız ligden çekildi. Ligden çekende Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem’dir. Giresun’un ve fındığın reklamının olmasını istemeyerek takımı ligden çekti.

Şimdi ise Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik’i batıya götürmek için nabız yokluyor. Lütfi Bayraktar, Giresunlular ve üreticiler sana bu imkanı tanımayacaktır. Sen fındığı daha dün tanıdın. Sakın işgüzarlık yapmaya çalışma. Ama suç sende değil biz Giresunlularda. Bizim ağzımıza bir parmak bal çalındı mı, bütün değerlerimizden vazgeçiyoruz! Beni sokmayan yılan bin yaşasın dercesine hiç birimiz değerlerimize sahip çıkmıyoruz ama bu halk uyandı. Artık buna müsaade etmeyecektir. Siyasilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız müsaade edecek olursa o zaman karşılarında Giresun halkını ve üreticiyi görürler. Bundan sonra üreticilerimizi, Fiskobirlik Satış Kooperatifi’ne üye olmaya ve Fiskobirlik’e sahip çıkmaya davet ediyoruz” ifadelerini kulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.