SON DAKİKA!

GİRESUN GÜNDEMİ REFERANDUM

Giresun’da, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi tüm tedbirler masaya yatırıldı. Vali Hasan Karahan başkanlığında, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Jandarma Komutanı Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ile ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, siyasi parti mitingleri için Osman Ağa Meydanı tahsis edildi.

Giresun Valisi Hasan Karahan başkanlığında valilikte düzenlenen toplantıyla Anayasa Değişikliği Halk Oylaması öncesi ve sonrası alınacak tedbirlerin ele alındı. Toplantıda, seçim süreci boyunca tüm kurumların seçime halel getirmeyecek şekilde gereken tedbirleri almaları, eksiklikler var ise ilgili makamlara bildirmeleri, OHAL nedeniyle oluşabilecek endişelerin giderilmesi için vatandaşa gerekli bilgilendirmenin yapılması ile kamu kurumlarındaki memurların bu konuda bilinçlendirilmeleri yönünde karara varıldı.

Oy verme günü umumi eğlence yerlerinin kapalı tutulması, YSK kararlarında belirtildiği şekilde hareket edilmesi, seçim takvimine göre yasaklara riayet edilmesi, seçimlerin hür iradeyle yapılışına engel olmayacak şekilde gereksiz müdahalelerden kaçınılarak, kolluk kuvvetlerince her türlü tedbirlerin alınması hususu karara bağlandı. Toplantıda, seçim günü elektrik sıkıntısı yaşanmaması için kritik nokta tespitlerinin yapılarak gerekli önlemlerin alınması, trafoların güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlara gerekli talimatlar verilerek, Sağlık Müdürlüğünce yaşlı ve yatan hastaların evlerinden alınıp oy kullandırılması işlemine yardımcı olunması kararlaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.