SON DAKİKA!

Gazeteci Candemir Sarı Amerika’da Koronaya Yakalandı

Bir süredir Amerika’da yaşayan Gazeteci Candemir Sarı yaptırdığı Korona (Covit-19) testi pozitif çıktı. Testin pozitif çıkmasından sonra herhangi bir tedavi uygulanmayan Candemir Sarı evine gönderildi.

Candemir Sarı verdiği bilgide, “Korona virüs semptomları görülmesi üzerine hastaneye giderek test yaptırdım. Testimin ardından ‘Türk sen koronasın’ denilerek, hastanede tedavi altına alınmadan eve gönderildim. Ailem Türkiye’de ben ise burada çalışıyorum. Rahatsızlığımın giderek artacağından ve tedavi olma imkanımın bulunmayacağından endişe ediyorum” dedi.

Bu gelişmeler üzerine Türkiye’de yaşayan ailesi ile irtibata geçen Candemir Sarı ülkeye dönüş için halen kapalı olan hava yolu ulaşımı nedeniyle bir çağrı yaparak ülkeme dönüp tedavime ülkemde devam etmek istiyorum dedi.

Oğlu Ali Emre Sarı devlet büyüklerine seslendiği sosyal medya hesabından; “Babam Amerika’da yalnız yaşıyor. Kendi kendine yetmesi mümkün değil bu hastalık doğru beslenme ve bakım gerektiriyor. Devletimizden babamızı ülkemize getirmeleridir. Yıllarca ülke basınına hizmet etmiş halen İhlas Haber Ajansı Muhabiri olan babamıza devletimiz sahip çıkacaktır. Şimdiden Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

Öte yandan Dış İşleri Bakanlığı Aile ile  bağlantıya geçerek Candemir Sarı’nın iletişim bilgilerini aldığı öğrenildi.

Gurbetçi Giresun Gazetesi olarak Gazeteci Candemir Sarı^ya geçmişler olsun dileklerimizle bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.