SON DAKİKA!

Korona Giresun’da Eğlence Sektörüne Alternatif Yarattı; Cımbış Tv

Korona virüs tedbirleri gereği evde kal çağrısı üzerine hemen her sektörde olduğu gibi eğlence ve müzik, müzisyen sektöründe de iş kayıplarına yol açtı.

Giresun’da düğün eğlence ve solanlarda çalışan müzisyen ve solistler kendilerine alternatif bir sektör geliştirerek çağında verdiği imkanlar ile sevenlerinden uzak kalmama adına sosyal medya hesaplarından yaptıkları yayınlarla devam ettiriyorlar.

Buna en güzel örnek ise Yapımcı ve sunuculuğunu Hasan Yayında programı ile Giresun ve çevresinde oldukça ünlü olan radyocu Hasan Kurt’un yaptığı, Solist olarak Giresun salon düğünlerinin değişmez sanatçılarından Emrah Kumaş, Kemençede Yüksel Kader, Piyanist Şafak Kalyoncuoğlu ile her Çarşamba ve Cumartesi 21:00 ile 23:00 arasında sosyal medya hesabı Facebouk ve Radyo Türk 98.50 Radyo Besk 93.20 canlı olarak yayınlıyorlar.

Oldukça ilgi gören yayın ve programlar bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından da ilgi ile izleniyor. Özellikle yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin takip ettiği programlar memleket hasreti çeken hemşehrilerimize ilaç gibi geliyor.

Yayın kalitesi ve seçilen müzik parçalarının güncel, hemen herkesinde cep telefonu kullanması nedeniyle çok rahatlıkla canlı olarak izleniyor olması resmen Korona virüs (Covit-19) Giresunlu sanatçı ve müzisyenlere bir alternatif kazandırmış oldu.

İşte programın izlenme oranları;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.