ESPİYEGÜNCEL

GEBZE GİRESUN ESPİYELİLER DERNEĞİ GECEDE BULUŞTU

Giresun’un Espiye ilçesinden ağırlıkla Kocaeli Gebze’de yaşayan hemşerilerimiz geleneksel hale getirdikleri dayanışma gecesini İlçe Belediye Başkanı Adnan Köşker’inde katılımı ile gerçekleştirdi.

Cumartesi gecesi Espiye İlçesi Güney Köy Dayanışma Derneği tarafından bir düğün salonunda gerçekleştirilen geceye Kocaeli Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’de katıldı.

Giresun İli Espiye İlçesi Güney Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinin düzenlediği dayanışma gecesine katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yaptığı kısa selamlama konuşmasında Gebzelilik bilincinin gelişmesi ve yerleşmesinde hemşeri derneklerinin önemli rol oynadığına değindi. Köşker,”Nerede doğduğumuzdan ziyade nerede doyduğumuz önemli. Hepimiz Anadolu’nun farklı bölgelerinden kalktık Gebze’ye yerleştik. Hepimiz Gebzeliyiz. Kendi kültürümüzü unutmadan, Gebze’mizi daha güzel yarınlara nasıl ulaştırırız, nasıl hizmet ederizin derdindeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.