KÜLTÜR SANAT

GİRESUNSPOR’A DESTEK GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDEN

Giresun Üniversitesi’nce (GRÜ), Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Giresunspor’a destek gecesi düzenledi.

19 Eylül Spor Salonu’nda, Giresunspor’un tarihiyle ilgili kısa filmin gösterimiyle başlayan gecede konuşan, GRÜ Retörü Prof. Dr. Aygün Attar, Giresun’un değerlerine herkesin sahip çıkması gerektiğini ve Giresunspor’un da bu değerlerden en önemlisi olduğunu söyledi.

Giresun’un değerlerine sahip çıkmanın önemine işaret eden Prf. Dr. Aygün Attar, şöyle konuştu:

“Aidiyet kimliktir. Kimliğimize sahip çıkmadığımız takdirde bugünkü nesiller de gelecek nesiler de bizi affetmez. Bu geceyi sadece maddi yardımı kastederek gerçekleştirmedik. GRÜ, Giresun’a ait olan her şeyde öncülük yapmayı kendisine sembol edinmiş olan öncü bir kuruluştur. GRÜ için önemli olan Giresun’un değerleridir. Gönül arzu eder ki bugünkü heyecanlı kalabalık Giresunspor’un maçlarında da her zaman destek olsun.”

Giresunspor As Başkanı Nahid Yamak ise gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese Giresunspor olarak teşekkür ettiklerini belirterek, “Giresun’umuzda iki takım var ki ikisi de tek yürek. Bunlar Giresunspor ve Yeşil Giresun Belediyespor. Bu iki takım umudun, isyanın, sevginin, Giresunluluk duygusunu bize kazandıran bizim her şeyimiz. Adı bile anıldığında herkes çok duygulanıyor. Ben herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Giresunspor’lu futbolcular ve Yeşil Giresun Belediyespor’lu basketbolcular isimleri tek tek okunarak sahneye çağrıldı.

Halk oyunları ekibinin sahne aldığı gecede, GRÜ Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerince Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve klasik müzik konserleri verildi.

Geceye, Giresun Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Giresunspor Teknik Direktörü Ergün Penbe, Giresunspor yöneticileri, Yeşil Giresun Beldediyespor Basketbol Takımı Antrenörü Yücel Platin ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.