SON DAKİKA!

Geldi Kaymak Donduran Zamani

Beykoz’un nüfus oraninin %20’sini teskil eden Giresunlular 13 Haziran 2010 Pazar günü Kaymakdonduran’da bulusuyor.


Beykozlu Giresunlular Dernegi’nin organize ettigi senlige binlerce insanin katilmasi bekleniyor.

Organizasyon öncesi yapmis oldugu açiklamayla hemserilerini senlige katilmaya davet eden Beykozlu Giresunlular Dernek Baskani Hasan Karakaya , bu senlikte Giresun’un agasini da seçeceklerini söyledi.

Beykozlu Giresunlular Dernegi’nin organize ettigi Kaymakdonduran Senlikleri’ne yönelik yapilan yazili açiklama da su ifadelere yer verildi:

Ailece pikniklerin yapildigi, yöresel sanatçilar esliginde horonlarin oynandigi, birbirimize zaman ayiramama eksikligimizin bir günlügüne de olsa giderildigi, yeni neslin tanisma ve kaynasmasinin saglandigi Kaymakdonduran Senlikleri Beykozlu Giresunlular için artik bir gelenek olmustur.

Beykozlu Giresunlular olarak yaptigimiz bu geleneksel senligimiz, bizlerin disinda, Istanbul’un diger ilçelerinde ki Giresunlularin ve diger memleketlerden gelen Beykozlu hemserilerimizin de yogun katilim sagladigi büyük bir senlik halini almistir.
Senligimizin ulastigi kitlenin büyüklügü ve tarihi degeri, Beykozlu Giresunlular Dernegi olarak bizleri ve diger Giresun ilçe ve köy derneklerimizi bir önceki yildan daha da kusursuz bir organizasyon yapmaya itmektedir.

 


Bu yil içerigini, hediye çekilisi, tiyatro gösterimi, mini yarismalar, Beykoz Giresun agasi seçimi, esnaf ve isadamlarimizin stantlar ile tanitimlarini yapmasi, yöresel sanatçilar esliginde kemençe-horon ve daha birçok sürprizler ile zenginlestirdigimiz 22. KAYMAKDONDURAN SENLIGI daha coskulu ve görkemli olacaktir.


Kaynak: Göreleekspres

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.