Uncategorized

Geleneksel Deniz Yildizi Dernek Yemegi

Deniz Yildizi Dernegi’nden yapilan açiklamada; “Hayati paylasan insanlar ayni düzeyde degildirler. Zayifi güçlüsü, fakiri zengini, erkegi kadini ama insanlar beraber dogup beraber ölürler. Iste bu beraberlik mutlaka yardimlasma ve dayanismayi doguruyor çünkü kendisi için yaratilmis hiçbir varlik yoktur.”dedi
“Insanlarin birbirine yardimci olmasi toplumda olusan en güzel sevgi bagidir” diyen Deniz Yildizi Dernegi Baskani Emine Acar, sunlari kaydetti: “Yardimlasma sadece malla degil “sevgi” ile de yapilir. Bilmeyene ögretmek, yol bulamayana yol göstermek, karni aç olani doyurmak, hiç sevgi görmemis bir insana bir damla tebessüm etmek insanligin en önemli görevlerindendir. Zira hayatin zorluklari karsisinda yalniz basina kalan insan kendisini karamsar hissedecektir. Hâlbuki “Bir elin nesi, iki elin sesi vardir.”

 

Mevlana ne güzel demis; “Bir mum diger mumu tutusturmakla isigindan bir sey kaybetmez .” Haydi! Biz de isigimizla biraz olsun aydinlatmaya çalisalim herkes bizim gibi piril piril olsun. Hem onlara hem de bizlere aydinlik versin. Biz birbirimizden bir mum isigini esirgersek, küçük bir rüzgarda hepimiz savrulur gideriz.

 

Ihtiyaç sahibi insanlarimiza katki saglamak amaciyla hazirlamis oldugumuz yemegimizde siz yardimsever dostlarimizi da aramizda görmekten onur duyariz.”
Tarih: 16 Nisan 2011 Cumartesi.
Saat:   19.00
Yer:    Hüseyin Restaurant-GIRESUN

 

 

Haber: Fatma Ugurlu/Kerasus  Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.