Uncategorized

Partiler Istanbul da Giresun u Yok Saydi

Haber Analiz: GG Ajans

 

Giresun kaderine terk edilen il olarak tarihteki yerini aldi. Giresun ili her seçim döneminde oylari alinir ancak hiçbir sey vermeye gerek yok kabilinde oyalamalar ile geçistirilir. Ancak bu son yapilan milletvekili listeleri resmen bardagi tasiran son damla oldu.

Bir il düsünün Istanbul ilinde yasayan vatandaslari kendi sehrinin dört kati yani ilin çikaracagi milletvekili 4 ise buradan Istanbul dan çikmasi gereken milletvekili 16 ancak gel gör ki hem iktidar hemde muhalefet bunu görmeyecek kadar kör.

Simdi peki ne olacak Giresun ili geçen seçim döneminde bes milletvekili çikarmisti simdi bu sayi dört de düstü Istanbul, Ankara, Bursa, Izmit, Izmir, Adana, Antalya gibi illerden hiçbir Giresunlu seçilebilecegi yerden aday gösterilmedi.

Ünal Kaçir basbakan kontejani, Mehmet Domaç basbakan kontejani, Halide Incekara basbakan kontejani yani Giresunlu olduklari için degil basbakan a yakin olduklari için listedeler. Halide Incekara Giresun gelini yani simdi bu listelerden sonra Giresunlu seçmenin tavri merak konusu oldu.

 

Kardes bir internet sitesi tepki vermeye çagirmis bunu mu yapacagiz. Daha etkili bir yöntem mi bulacagiz? lafin bittigi yere geldik. Hadi iktidari anladik bizi Aziz Nesin in sözünü ettigi yere koydu bu muhalefet partileri neyin pesinde neden onlar sembolde olsa en azindan bazi isimleri listelerine koyup Giresun ilini sahiplenmediler.

 

Anli sanli federasyonlar, birlikler, vakiflar, hatta konfederasyonlar neredeler? görüldüki mum dibini isitmadi, herkes otursun ve sapkasini önüne koyup düsünsün nerde yanlis yapiyoruz.

Simdi bu abartili yazilar ile övgüler düzülen Giresun Günlerinin ne faydasi oldu Giresun a binlerce Giresunlu oraya gitti de ne oldu Giresun bundan ne kazandi.

 

Kemençeli sazli Giresun geceleri, festivaller, sanat ve kültür etkinlikleri, gemi gezileri hepsi bos hepsi yalan partilerin listeleri ise gerçek maalesef bu etkinlikler sayesinde etkinlikleri yapan firma sahipleri önce kendilerini olabilecekleri en iyi siyasi karizma belediye meclisi, ardindan altlarina jeep sonrada biz Giresun un kabugunu kiracagiz.

 

Siz ancak yalin ayak geldiginizi köyünüze jeeplerinizle hava atmak için kendi kabugunuzu kirarsiniz ve Giresun u 20 yil geriye götürürsünüz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.