Uncategorized

Gemlik de Giresun Rüzgari Esti

Erdal Avci Bursa dan Bildiriyor;

 

Gemlik Belediyesi Sosyal Yasam Merkezinde düzenlenen geceye Giresun’ dan yine hiçbir milletvekili katilmazken mahalli seçimler de Gemlik’ de yara alan iktidar partisinin vekilleri ve yöneticileri geceye ayri ilgi gösterdiler. Ak Parti Bursa Milletvekili Altan KARAPASAOGLU’ nun yani sira,  Eski Bursa Milletvekilimiz Zafer HIDIROGLU, Bursa Büyük Sehir Belediye Bsk.Yrd. Mustafa KAHRAMAN, Giresun’ dan Belediye Bsk. Yrd. Ömer CINEL, Gemlik Belediye Bsk. M.Fatih GÜLER, Giresun Belediye meclis üyesi Hayati TÖKEZ, Bursa Giresunlular Kültür ve Dayanisma dernegi Bsk. Av. Murat TOKER, Eski Emek Belediye Bsk. Yakup AKTAS,  AKP ilçe baskani Oktay KAHVECI, CHP Ilçe baskani Cem GÜLER, MHP ilçe baskani Mehmet KAYALI , SP Ilçe baskani Sedat ÖZMEN, Giresun Dergisi Genel Yayin yönetmeni Remzi MAMASOGLU, Esnaf Odasi Baskan Yrd. Muharrem TÜMER, Gemlik Eski Bel.Bsk. Mehmet TURGUT, Gemlik’ in ilk  ve suandaki tek Giresun’ lu  muhtari Mahmut Esref SENER’ in yani sira çok sayida Giresunlu Katildi.

Gecenin sunuculugunu Musa Ada yapti.

 


 
       Gecenin anlam ve önemine istinaden söz alan Dernek Bsk. Yrd. Cemil KARATAS dernek hakkinda davetlilere bilgiler verdi. KARATAS konusmasinda; ” Kuruldugundan bu yana kiralik binalarda faaliyet gösteren dernegimize almis oldugumuz yeni binada hizmet vermeye basladik ancak bu binamizin biraz borcu bulunuyor. Bu borcun büyük kismini ödedik, geriye az miktarda borcumuz kaldi bunun için hemserilerimizden destek bekliyoruz ” dedi. Ayrica her yil yapilan Topal Osman Aga anma törenlerine yine her yil oldugu gibi bu yilda Gemlik’ den yogun katilim olacagini söyledi. Konusmasinin devaminda;  ” Bursa Merkez Dernek tarafindan yapilan Otçu Göçü senliginden hariç Gemlik’ te de bir Otçu Göçü Senligi yapacagiz”  demesi davetliler arasinda saskinlikla karsilanirken, bunun bir dil sürçmesinden kaynaklandigi düsünüldü.
 
         Bursa Giresunlular Dernek Baskani Av. Murat TOKER’ de kisa bir söz alarak önemli mesajlar verdi. Yerel secimler öncesinde Bursa’ da yapilan Otçu Göçü Senliklerinde Iktidar partisinin Bursa Temsilcisi ve Bakanina Giresunlular olarak  Bursa’ dan bir belediye baskani istiyoruz dememize ragmen onlar bu uyariyi dikkate almadi ve Gemlik’ deki hemserilerimiz onlara en güzel cevap’ i kazanmasi muhtemel bir adayi Gemlik’ de kaybettirerek gösterdi ve bu hemserilerimi birlik ve beraberliginden dolayi tebrik ediyorum dedi. Konusmasinin devamin da Giresunlular geriye dogru baksa suankinin 2 kati milletvekilimiz olurdu. Ancak simdiki duruma baktigimizda çikan tabloda sonuclar bizi hiç tatmin etmiyor. Ama bizler kararliyiz önümüzdeki Genel Secimler de  siyasi partilerden hangisi olursa olsun bizim için   A partisi B Partisi C Partisi hiç farketmiyor bir  hemserimizi aday gösterirse onun arkasinda durarak ona secimi hep beraber kazandiracagiz dedi. Olurda siyasi partilerden hemserilerimizi aday gösteren olmazsa bir bagimsiz aday cikararak bir ilki gerceklestirir Gurbetden ilk Bagimsiz Milletvekilimize kavusmus oluruz.  Gurbetdeki nufüs yogunlugumuz olarak gücümüz buna yetiyor diyen TOKER, bütün siyasi partiler Giresunlu hemserilerimizi secmen olarak cok seviyor ancak adaylik konusunda da ayni sevgiyi göstermiyorlar dedi.
              Gemlik Belediye Baskani M. Fatih GÜLER ise konusmasin da bu koltuga oturmamizda Giresunlu hemserilerimizin büyük destekleri oldu. Onlari göz ardi etmek büyük yanlis olur . Giresunlu hemserilerimizin istekleri ve Giresun Belediye Bsk. Kerim AKSU’ nun katkilari ile iki güzide sehrimizi Kardes Sehir ilan ettik. Bu kardesligin ömür boyu sürmesini ekonomik ve sosyal anlamda daha ileri boyuta tasinmasi için Giresun Belediye Baskani Kerim AKSU’ yu huzurlarinizda ilçemize davet ediyoruz dedi.
 
        Giresun Belediyesi adina gecede bulunan  Belediye Bsk. Yrd. Ömer CINEL ise kardes sehir Gemlik’ de Giresunlu hemserilerimiz ile bulunmak bizlere onur verdi. Sayin Fatih Mehmet GÜLER beyinde istegini en kisa sürede yerine getirerek Belediye Baskanimiz ile buraya ziyaret’ e geleceklerini söyledi. Ayrica Giresun’ dan getirilen “Findik Basimizin Taci ” heykelini de Dernek baskani Durmus USLU’ ya teslim ederek konusmasini sonlandirdi.
 
       Giresunlularin yogun katilimi ile geçen gecede sahne alan gelecegin yildizi olma yolunda adim adim yol kat eden Bursa’ daki gururumuz Naci ÖZBAY esliginde Giresunlu Selda, eski Bursa Milletvekillerinden hemserimiz Zafer HIDIROGLU’ nu da sahneye davet ederek Giresun’ un içinde iki sokak arasi adli Giresun türküsünü beraber söylediler. Geceye katilan sanatçilarin hepsinin Giresun’ lu olmasi Gemlik Giresunlular Derneginin de Kültürüne ne kadar çok sahip çiktigini gösterdi. Bu muhtesem gecede Yerel Sanatçilarimiz  Selahattin BEKTAS, Rüstü KARPUZ, Serif PIR, Kazim ÇAKIR, Yusuf TEPE ve Bayram DALSIZ  sahne alirken assolist olarak da THM sanatçilarindan Tuncay UZUN ve Yücel ÖNER sahne performansi ile izleyicilere benzersiz bir zaman geçirttiler. 
        
        Gemlilk teki geceye bir otobüs gelen Gurbetçi Çotanaklarda açmis olduklar pankart ile bütün hemserilerini 2 Nisan da Giresun da düzenlenecek olan  Topal Osman Aga yi anma törenlerine davet ettiler. Gurbetçi Çotanaklar Gemlik gecesinden sonra Giresunspor u desteklmek amaciyla Ankara ya hareket ettiler.
 
          Gecenin sonunda gazetecilere bir açiklamada bulunan Gemlik Giresunlular Dernegi Baskani Durmus USLU Böylesine muhtesem bir gece yapmanin Giresun adina gururunu yasadigini söyleyerek, eksiklerimiz olabilir önemli olan bunlardan ders çikarmaktir.Gece hazirligi süresince beraber çalistigimiz basta  Bsk.Yrd.Cemil KARATAS olmak üzere Yönetim kurulu üyelerimiz; Gencay YILMAZ, , Selim AKPINAR, Kenan ÖNALl, Vedat MUTLU, Yilmaz DUMAN, Mehmet KARA, Tevfik YILMAZ, Telat TEPE,M.Yasar ÖNAL,  Zülfikar YAZAR, Hami KARATAS,Dursun KARATAS, Enver KARA, Akin ATAS, Yilmaz GÜLER,  Adil TEPE,Ahmet GÜLER, Bilal YIGIT ile Mehmet ÖZDEMIR olmak üzere  desteklerini esirgemeyen bütün hemserilerime ve Giresun’ dan, Bursa’ dan, Istanbul’ dan ve çevre illerden  davetlerimizi kirmayip gelen herkese  huzurlariniz da tesekkür ediyorum dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.