SON DAKİKA!
kulturgiresungemlik

GEMLİK GİRESUNLULARI KÜLTÜR ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Bursa Gemlik Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi üniversiteli gençlerin tertiplediği “kültür geceleri” başladı

gemlikgiresunlularıkulturetkinligi

Aynı zamanda Giresun’un plaka numarasını da temsil eden her ayın 28’inde yapılacak olan kültür gecelerinde yöre mutfağı ve folkloru tanıtılacak. Programların ilkine AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Giresunlu Muharrem Sarı ile çok sayıda davetli katıldı.
Giresun’un ve ilçelerinin tanıtıldığı sinevizyon gösterisiyle başlayan gecede mahalli sanatçılar Giresun yöresine ait ezgileri kemençeyle seslendirdi.

Gecede yine aynı yöreye ait döşene pancarı, gürcüktene yemeği, pezük turşusu, Mısır ekmeği, lokum ve fındık ikramı yapıldı. Davetlilere yemek ikramını ise İsmail Aydın, Bilal Çelik ve Refik Yılmaz birlikte yaptı. Vatandaşlara bir süre servis yapan protokol üyeleri, geceyi tertipleyen Giresunlu Üniversite öğrencilerini tebrik etti.

Dernek Başkanı Halil Dağ, gelecek kuşaklara kendi örf ve ananelerini tanıtabilmek için bu tür faaliyetlerin büyük önemi olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.