SON DAKİKA!

GENÇLİK BAYRAMI COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi Giresun’da da coşkuyla kutlandı.

Giresun Valiliği önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kutlamalar konuşmalarla devam etti. Açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır. Mustafa Kemal’in 99 yıl önce Samsun’da yakmış olduğu bağımsızlık ateşi, milletimizin cesaret ve özgüveni ile birleşerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdelemiştir” dedi.

Tören, okunan şiirler ve halk oyunları gösterileriyle devam etti.

Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dahilinde yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren gençlere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından verildi.

Atatürk Meydanında gerçekleştirilen ikinci törene; Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Coşkun, Baro Başkanı Av. Soner Karademir, Vali Yardımcıları Recep Uzal, Metin Maytalman, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Ak Parti İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, daire amirleri, öğrenciler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.