SON DAKİKA!
bekirbayram

GGD DURSUN ONUR’U İHRAÇ ETTİ

Giresun Gazeteciler Derneği (GGD) Giresun Time İnternet Gazetesi Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü basılı İlkhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü  olan Gazeteci Yazar Dursun Onur’u dernek üyeliğinden ihraç etti.

giresunbekirbayram

Dernek üyelerimizden Dursun Onur, tüzüğümüzün üyelik ilkelerini düzenleyen 9. Maddesinde belirtilen: (Giresun Gazeteciler Derneği’ne üyelik başvurusunda bulunanlar, uluslararası ve ulusal alanda kabul görmüş basın meslek ilkelerine aykırı davranışta bulunmamayı kayıtsız şartsız kabul ederler. Ayrıca, Giresun Gazeteciler Derneği üyesi, diğer üyelere, meslektaşlarına, derneğe ve dernek yönetim kurulu üyelerine yönelik eleştiri sınırlarını aşan, özel yaşama ilişkin iftira niteliğinde, küçük düşürücü, aşağılayıcı yazılar yazmaz, haber yapmaz, söylemlere yer vermez” maddesine…
Ve yine disiplin işlemlerini belirleyen 25.maddesinde belirtilen ”Giresun Gazeteciler Derneği yönetim kurulu, yazılı şikâyet üzerine veya kendiliğinden yaptığı kovuşturma sonucunda, üyelik şartlarına, dernek tüzüğüne, mesleğin saygınlığına ve onuruna zarar verdiği saptanan üyeye, eylemin ağırlığına göre, yazılı uyarı, kınama ve üyelikten ihraç cezalarından birini verir” maddesine aykırı davrandığı ve ihlal ettiği, gerekçesiyle derneğimizden ihraç edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Giresun Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu

GGD’DEN TEMİZ KALEMLER KAMPANYASI

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, ihraç kararına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “. Toplumda büyük takdir toplayan hafta başındaki açılmamız sonrasında derneğimiz, Temiz Kalemler Kampanyası başlatmıştır. Giresun basınına itibar kazandırma mücadelemiz sürecektir. Gazetecilik mesleğinin ulusal ve evrensel kurallarına uygun davranamadığı belirlenen kişiler, tüzüğümüz gereği derneğimize bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üye yapılmayacak, bu kurallara aykırı davrandığı belirlenen üyelerimiz de ihraç edilecektir” dedi.
Bayram, kişi ve kuruluşları kampanyalarına destek vermeye çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.