SON DAKİKA!
kerimaksuekmekisrafi

GİRESUN BELEDİYESİ EKMEK İSRAFINA SON VERDİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu sıra dışı uygulamalar ile halkın sempatisini toplamaya devam ediyor. Kerim Aksu bugün Nizamiye Mahallesinden başlayan bir uygulama ile Ekmek israfına son verdi.

ekmekisrafigiresunhaberi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’da ekmek israfını önlemek amacıyla bir kampanya başlattıklarını söyledi.

Başlattıkları kampanya ile ilgili bilgiler veren Başkan Aksu hazırladıkları Ekmek kutularını halka tanıttı. Burada bir konuşma yapan Başkan Aksu, “Giresun’da her gün binlerce ekmek israf edilerek çöpe atılıyor. Oysaki dünyada milyonlarca insan ekmeğe muhtaç bir şekilde yaşıyor. Hal böyleyken bizlerin ekmek israfı yapması doğru değil. Giresun Belediyesi olarak buradan yola çıkarak, bayat veya çöpe gidecek ekmekleri toplamaya başlayacağız. Kentin birçok noktasına ekmek toplama kutuları koyacağız.” diye konuştu.

Giresun halkından kampanyaya destek olmalarını da isteyen Başkan Aksu, şöyle konuştu: “Bu kutularda ekmekleri toplayacağız. Daha sonra da bu ekmekleri belediyemizin hayvan barınağında bakılan hayvanlara ve mandıralara dağıtacağız. Böylelikle hem buralardaki hayvanlara önemli katkı, hem de ülke ekonomisine kazanç sağlamış olacağız. Giresun halkından kampanyamıza destek bekliyoruz. Ekmeklerini çöp yerine, şehrin muhtelif yerlerine koyacağımız kutulara bırakmalarını istiyoruz.”

Başkan Aksu, yine belediye olarak Ramazan ayında her eve çöp poşetleri dağıtarak, dönüşümü mümkün olan katı atıkların tekrar ekonomiye kazandırılmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.