SON DAKİKA!

GİRESUN ADASI ALTIN POST İLE UÇUŞA GEÇTİ

Giresun Adası’nın ‘Altın Post’ teknesiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açıldığını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, “İlk yıldan adayı 20 bin turist ziyaret etti, bu sayının gelecek yıl iki katına çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Giresun İl Genel Meclisi Üyeleri Giresun Adasını ziyaret etti. İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel başkanlığındaki meclis üyeleri ‘Altın Post’ teknesiyle ada ziyaretinde bulundu. Meclis üyeleri, İl Özel İdaresi kaynaklarıyla adadaki arkeolojik kazı ve düzenlemeleri yerinde görerek incelemelerde bulundu.

İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, Giresun Adası’nın artık turizmde bir yeri olacağını belirterek İl Genel Meclisi olarak bu konuda üzerlerine düşen her türlü çalışmayı ve teşviki yerine getirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Turizmin artık güneş ve kumdan ziyade doğa ve kültürel değerlere yöneldiğine dikkat çeken A. Murşit Gürel, “Günümüzde kum ve güneş turizmi cazibesini kaybederken, doğa turizmi canlanıyor. Doğa turizmi denince de akla ilk Karadeniz gelmektedir. Karadeniz’e gelip de eğer Giresun Adası görmeden gidiliyorsa bu gezi yarım kalmış anlamına gelir. Doğu Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olan Giresun Adası 40 dekar bir alandır ve burada geçmişte Amazonlar yaşamış, keşişler yaşamış ve günümüzde de göçmen kuşların geçiş alanı olduğu gibi adeta içerisinde barındırdığı kuşlarla bir kuş cennetidir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.