Uncategorized

Giresun Alucrali 2 Kardes in Büyük Basarisi

Yerli ve yabanci izleyicilerin ilgi gösterdigi filme izleyicilerden olumlu elestiriler geldi.Yapilan elestirilere Filmin bas rol oyuncularindan Tiyatro sanatçisi Firat Çinar yanit vererek bunun ilk filmleri oldugunu,Amatör oyuncularla kisitli ve zor sartlarda,maddi imkansizliklar dahilinde bunu basardiklari için çok mutlu olduklarini,Babalarinin bir büfe isleterek kazandigi parayi kendilerine vererek bunu basardiklari için çok büyük mutluluk duyduklarini belirtti.


Yeterli maddi destegi bulduklari takdirde daha büyük projeleri gerçeklestirebileceklerini belirterek Giresun ve Alucra ilçesinde dogal Film setlerinde çekilen filmin o yöreleri tanitma açisindan çok önemli oldugunu belirtti.

 


 

Deniz Çinar’in Filmi Arayis, 30. Uluslararasi Istanbul Film Festivali’nde
Deniz Çinar’in yönettigi ve Firat Çinar, Fazli Vurguncu ile Saban Karakaya’nin basrollerini paylastigi Arayis, 30. Uluslararasi Istanbul Film Festivali’nde 13 Nisan 2011 Çarsamba günü 11:00′de Beyoglu Sinemasi’nda gösterimi girdi.

 

Filmin konusu söyle: Kerim, annesiyle yasayan bir adamdir. Bir gün Kerim’i arkadasi Reis bir define isi için arar ve birlikte Giresun’un daglik kesimlerinde Rumlarin gizledigi bir manastir hazinesinin pesine düserler. Kerim ve Reis’in adami Ramiz, beraber çalistiklari magarada mahsur kalir. Fakat zaman onlari yasamin tek degismez gerçegi ile yüzlestirdiginde, iki adam da kendilerini ayri bir savasin içinde bulur.

 

Haber:Tülay Dolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.