SON DAKİKA!

GİRESUN BAKAN NURETTİN CANİKLİ’Yİ AĞIRLADI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Giresun Milletvekili Nurettin Canikli bir dizi faaliyet için Giresun’a geldi. Önce Partisinin Kadın Kolları 4. Olağan kongresine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Sağlık Balanlığı tarafıdan Giresun’a tahsis edilen Ambulansların teslimini yapıp Hastane temeli attı.

AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye büyüdükçe önümüzü kesmek adına çalışmalar, hamleler büyüdü. Hamleler sadece içerden değil, dışarıdan da geliyor. dedi.

İç güvenlik paketinde hiç görülmemiş şekilde muhalefetler yaşandığını söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, sözlerine şöyle devam etti; “Özellikle HDP hiç eşi benzeri görülmemiş şekilde tepki gösterdi. Bunu anlayabiliriz ancak aynı şekilde MHP de aynı tutum içerisinde bulundu. MHP ve HDP aynı amaç için hareket etti. Fotoğrafın tamamı şu; HDP ırkçı bir parti bütün politikalarını bunun üzerine kurmuş. Aynı tablonun bir benzeri ülkemizin batı bölgelerinde geçerli. Aynı hassasiyetleri kullanarak oy kazanmak amacındalar. Bunu bu şekilde değerlendirmezseniz başka hiçbir geçerliliği yoktur. Aynı dokudan besleniyorlar. Güneydoğu’da terörist öldüğünde HDP’yi, şehit geldiğinde MHP’yi besliyor. Bu çatışma sorununu ortadan kaldırmak istemiyorlar. MHP 2002’de bitmek üzere olan terör sorununun AK Parti iktidarı ile yeniden harekete geçtiği ileri sürüyor. 30 bin terörist öldürülmüş. Yıllara göre öldürülen teröristler rakamlarla değerlendirilecek olunursa en fazla terörle mücadele 2012’de gerçekleşmiş ve bin 500’ün üzerinde terör öldürülmüştür. Evet, bunlar bize göre teröristtir ancak bir de madalyonun diğer tarafı var. 30 bin öldürülen terörist 30 bin aile demektir. Bu ülkenin birliğini bütünlüğünü sağlayan AK Parti iktidarıdır. Biz bu çözüm süreci projesini başaracağız. Bu projeyi HDP’YE, CHP’ye, MHP’ye rağmen başaracağız.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, ‘2003 yılına kadar insanlarımız ulaşamadığı için sağlık hizmetlerini ertelemiştir. Çok zor sıkıntılar çekmeden sağlık hizmeti almamıştır. Şimdi vatandaş o yılların acısını çıkartırcasına sürekli sağlık hizmeti talebinde bulunuyor’ dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ambulansların görev yerlerine dağıtımını da gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, bir süre ambulans sürdü, ambulans motosiklete bindi.

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nin yeni açılan birimlerini gezen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, göz tansiyonunu da ölçtürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.