SON DAKİKA!

Giresun Basimiza Taç

Afyonkarahisar, Iscehisar Doganlar köyünde bulunan Giresun sehitligi köylü tarafindan kurulan bir dernek ile koruma ve gelistirme faaliyetleri için de bulunuyor.

 

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Heykel Tras bölümü ögrencileri tarafindan yeniden insaa edilecek anit için olusturulan heyet ile geçen hafta Afyonkarahisar a giden Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Vekili ve  gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar köyde yaptigi incelemeler sirasinda Giresun Sehitligi Koruma Ve Gelistirme Derneginin kurulu oldugunu ögrendi 20 yil önce kurulan dernegin halen baskanligini yapmakta olan Ihsan Özkara ile birde söylesi gerçeklestirdi.

 

Giresun ilinin kendileri için çok sey ifade ettgini söyleyen Ihsan Özkara Karadeniz in yigit insanlarinin bölgeye gelerek atalari ile birlikte yaptiklari savunma sonucu bugün yasadiklari topraklarin var oldugunu hiç unutmadiklarini, Giresun lu sehitlerin köylerindeki en önemli misafirleri oldugunu köyde dogan her çocuga önce bunun asilandigini açikladi.

 


 


 

Yapilan söylesi sirasinda Giresun Dernekleri Federasyonu Genel Baskani Sitki Ada da bulundu Ada Giresun sehitligini Koruma Dernegi ni Federasyona üye yapacaklarini ve Giresun ve Disinda faaliyet gösteren böyle önemli sivil toplum örgütlerinin bir çati altinda toplanmasinin önemine degindi.

 

Doganlar Köyü Giresun sehitligini koruma dernegi baskani Ihsan Özkara seve seve federasyona katilacaklarini ve ismin de Giresun olan hersey bizi iliglendiriyor bizde bundan büyük bir mutluluk duyacagiz dedi.

 

Afyonkarahisar Ili iscehisar Ilçesi Doganlar Köyü Giresun Sehitligi Koruma Ve Güzellestirme Dernegi Baskani Ihsan Özkara en kisa zamanda Giresun iline bir gezi düzenleyeceklerini köy halkinin Giresun ve Karadenizi çok merak ettigini ve maddi imkansizliklar nedeniyle bugüne kadar buralari görememis olmalarinin kendileri için büyük bir üzüntü oldugunu sözlerine ekledi.

 

Fotograflar :Nazmi Güler

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.