Uncategorized

Giresun Belediyesi Herseye Ragmen

Geçtigimiz Temmuz ayi içerisinde ilimizde meydana gelen sel afetinden en büyük yarayi alan Bulancak duragi mevkiinde bulunan Tabaklar deresi menfez çalismasi yagmur çamur demeden sürüyor.


Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu Giresun halkinin magdur olmamasi için yapilan bu çalismalara yagmur çamur demeden devam ettiklerini, ve derenin üstünün bayram sonrasi tamamen kapatilacagini söyledi.


Bölgede yapilan seri çalismalardan ötürü Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu ya tesekkürlerini ileten bölge esnaflari ise, “Biz selden en büyük magduriyeti gören kisiler olarak Giresun Belediyesi ekiplerine sonsuz tesekkürlerimizi sunuyoruz.


Sel zamani Hükümet yetkilileri bizlere bu bölgede yasadigimiz sikintiyi gidereceklerini söylediler. Burada bulunan derenin kapatilacagini söylediler.

Fakat hiç biri sözünde durmadi. Gördük ki Giresunlunun Giresunludan baska dostu yokmus. Sagolsun Sayin baskanimiz bu konuya duyarsiz kalmayarak burayi kalici bir çözüme kavusturmak için gece gündüz demeden ugrasiyor.

Sunu söylemek isterim ki Giresun halki burada yasanan gecikmeyi kesinlikle belediyeden bilmesinler. Bizler haftanin her günü burada yapilan çalismalari yakindan gören insanlariz. Giresun Belediyesi Agustos ayindan beri buraya kalici bir çözüm saglamak için kendi imkanlari dogrultusunda yagmur çamur demeden çalisiyor.

Eger Belediye baskani buraya basit bir menfez yapip üst yapisini kapatsaydi buradaki sorun çabuk çözülmüs gibi görünecekti. Ancak basta biz bölge esnaflari olmak üzere tüm Giresun halki olasi bir saganak yagmurda yeniden magdur olacaktik.

Bu yüzden Belediye Baskanimiz Kerim Aksu ya, Belediye Baskan Yardimcimiz Sedat Karabiçak a ve tüm belediye yetkililerine tekrar tekrar tesekkür ediyoruz” dediler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.