SON DAKİKA!

GİRESUN BELEDİYESİ YENİ ÇOCUK PARKLARI YAPACAK

Giresun Belediyesi çocuk oyun parkı sayısını artırmaya devam ediyor.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu göreve geldiği 2009 yılında şehir genelinde park sayısının çok az olduğunu ve bu sayısı kendi dönemlerinde iki katına çıkarıldığını belirtti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, belediye çalışmalarının şehrin dört bir noktasında devam ettiğini ve imkanlar doğrultusunda da devam edeceğinin altını çizdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Gedikkaya Mahallesi Romancı Güzide Sokak’ta yeni park çalışması başlattıklarını söyleyen Kerim Aksu, çalışmalar hakkında bazı bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Elimizdeki imkânları en iyi şekilde değerlendirerek şehrimize hizmet ediyoruz. Alt ve üst yapı çalışmalarına büyük önem verirken bunun yanı sıra çocuklarımızı ve gençlerimizi unutmuyor, onların oynayacağı, bolca vakit geçirebilecekleri yeni oyun alanları inşa ediyoruz. Romancı Güzide Sokak’ta çocuk oyun parkı çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 500 metre kare alan üzerine kurulacak parkta oyun grupları, spor aletleri, kamelya, oturma bankları ve yeşil alan yapılacak. 6 yılda 27 olan park sayısını yaklaşık 70’e çıkardık. Bu parkımızdan sonra 6 adet daha yeni park yapımını planlıyoruz. Giresun daha yeşil, daha yaşanabilir olacak “ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.