SON DAKİKA!

GİRESUN BÖYLESİNİ İLK DEFA YAŞIYOR

Bugün gündeme düşen bu haber ulusal basın tarafından eksiksiz görüldü, Karadeniz Bölgesinde hatta Türkiye’de eşcinsel olduğunu açıklayarak belediye başkan adayı olan ilk kişi Giresun’dan Can Çavuşoğlu oldu.

Türkiye’nin ilk eşcinsel Belediye Başkan  Adayı Giresun’un Bulancak ilçede seçimlere hazırlanıyor.

Eşcinsel olduğunu belirten Can Çavuşoğlu Bulancak Belediyesi için adaylığını koydu. Amerika Birleşik Devletlerin de Batı Florida Üniversitesi, İşletme Yüksek Lisansı yapan Can Çavuşoğlu, ” Bendeki evrensel değerler, temsil yeteneği ve kamu muhasebesi çok az kişide bulunuyor” değerlendirmesini yaptı.

Kendisini eşcinsel, aktvist, yazar, düşünür, ressam, hümanist ve kadın hakları savunucusu olarak tanımlayan Can Çavuşoğlu, “Bulancak’a Amerikalı yatırımcıyı ancak ben getirebilirim. Bekarım, maddi durumum gayet yerinde. Demek ki; artık çalmaya, çırpmaya, ihaleye fesat karıştırmaya akraba kayırmaya son. Hiçbir partiyle ilişkim yok. hiçbir cemaat, cemiyetle ilişkim yok. Gelin Türkiye’nin ilk eşcinsel belediye başkanını hep beraber seçelim. Ama seçilmesem de ben gönüllerin başkanı olmaya hazırım. Bu da Bulancak’a ve her başkana nasip olmaz” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.