SON DAKİKA!

GİRESUN CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKTI

Cumhuriyet’in 91. Kuruluş Yılında Giresun’da Belediye tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşüne çocuk, genç, yaşlı, kadın , erkek binlerce vatandaş büyük bir heyecan ve coşkuyla katıldı.

kerimaksuyuruyuscumhuriiyet

Son yıllarda Giresun’da görülmemiş bir kalabalıkla yürüyen binlerce vatandaşımıza Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu öncülük etti.

Yeniyol Sütlaş Köprüsü’nde başlayan “ Cumhuriyet İçin Yürüyoruz” kortejine Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu’nun yanı sıra Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, on binin üzerindeki Cumhuriyet Gönüllüsü aynı coşkuyu paylaştı. Belediye Bandosunun çaldığı 10. Yıl Marşı ile Cumhuriyet İçin Yürüyen Giresunlular, zaman zaman “Yaşasın Cumhuriyet, Mustafa Kemal’in askerleriyiz “ sloganları attılar. Fener Alayı, Halk Oyunları Ekibi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve her kesimden yurttaştan oluşan coşkulu kalabalık alkışlarla Atatürk Meydanı’na kadar geldiler.

cumhuriyetyuruyusuhaberi

Meydanı dolduran binlerce coşkulu kalabalık, Özüm Işık isimli öğrencinin okuduğu Andımıza eşlik ettiler.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresunluların muhteşem bir mesaj verdiğini belirterek şu konuşmayı yaptı: “ Cumhuriyet’e sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Giresun’a, Giresunluya bu manzara yakışıyor. Geçen yılda coşkulu bir yürüyüş yaptık. Bizler Büyük Atatürk’ü hiç görmedik. Fakat Atatürk’ü çok seviyoruz. Sevmeye, bizlere bıraktığı eserleri korumaya, aydınlık yolunda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Türkiye Doğu ve Batısı ile güzel insanların ülkesi. Halkımızın birbiri ile sorunu yok. Birileri bizleri birbirimize düşürmek istiyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Giresunlu ülkesine, Cumhuriyet’ine her zaman sahip çıkmıştır. Bunun için kendinizle gurur duyabilirsiniz. Kendinizi alkışlamanızı istiyorum. Sizlerle, halkımızla gurur duyuyorum. “

“MADENCİLERE DUA EDİYORUZ”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu 29 Ekim akşamı Cumhuriyet Konseri düzenlediklerini, ancak maden faciası nedeniyle iptal ettiklerini ifade ederek, “ Karaman’ın Ermenek ilçesinde bir maden kazası meydana geldi. Buna kaza denmez. Bu aslında facia, cinayet. İşçiler madende mahsur. Sorumlular derhal ortaya çıkarılmalı. Mahsur kalan madencilerimize dua ediyoruz. Sizlerde dua edin. Umutla bekliyoruz “ şeklinde sözlerini tamamladı.

“ATATÜRK VE CUMHURİYET”

Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşımız daha sonra sunulan Atatürk ve Cumhuriyet konulu slayt gösterisini izledikten sonra alandan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.