SON DAKİKA!

MUSTAFA TEMEL BOZBAĞ BİR YİĞİT ARANIYOR

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ uzun bir aranın ardından sessizliğini bozdu.

Geride kalan 7 haftayı değerlendiren Başkan Mustafa Temel Bozbağ, “Futbolda bazen her şey sizin istediğiniz gibi gitmiyor. Yerinde hamleler yapılması gerekiyor. Alınan sonuçlardan sonra Mehmet Birinci ve Suat Tekelioğlu ile yollarımızı ayırdık. Öncelikle kendilerine Giresunspor için döktükleri ter ve verdikleri emekler için teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki hayatlarında sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

Menajerler aracılığıyla birçok teknik adamın kendisine önerildiğini dile getiren Mustafa Temel Bozbağ, “Takımın başına Erkan Sözeri’yi getirdik. 7-8 senedir çok samimi olduğum, arkadaşım dostum Erkan Sözeri’ye bir teklif yaptım, kendisi de kabul etti. Erkan hoca kişiliği ile Giresunspor’a yakışacaktır. Kendisi ekibiyle gelmek istedi. Oturduk anlaştık. Sözleşme sene sonuna kadardır. Giresunspor’un çıkarlarını koruyacak anlaşmalar yapmaya devam ediyoruz. Sözleşmesinde Giresunspor’a külfet oluşturacak hiçbir madde yok. Erkan hocayla yeni bir heyecan yeni bir çıkış yakalamalıyız.” diye konuştu.

“Mustafa Temel Bozbağ Mayıs 2015’ten sonra hangi şartlar olursa olsun yok.” diyen Başkan Mustafa Temel Bozbağ, “Ben isterim ki Giresunspor’u çok iyi kişilere vereyim. Aldığım kararın şuandaki saha sonuçlarıyla, yaşadığımız sıkıntılarla hiçbir alakası yok. Bir yönetim düşünün üç sene önce kulüp almış, dolabında suyu yok, her tarafı borç ve bu yönetim üç senede herkesin hayal dediği şeyleri hayata geçirmiş, takımı şampiyon yapmış ama kimse tarafından yardım görmüyor. Vali Beyin inanılmaz bir çabası var, inanılmaz bir özverisi var. Sayın Bakan beni aradı ve bize bir yardım yapılacağını söyledi. Ben istiyorum ki herkes seçilmiş, beni de delegeler seçmiş. Ben ne futbola, ne de transfere yabancı bir insanım. Benden, benim yönetimimden bu işi daha iyi yapacak birileri varsa ne olur öne çıksın. Hemen kongre kararı alırız. Ben bıraktıktan sonra da gelen yönetime yardımcı olacağım. Bizden hangi yardım istenirse ben onu yapacağım. Ama Giresun’da artık herkesin Giresunspor etrafından birleşmesi lazım. Bize ailemiz büyüklerimiz kuldan değil Allah’tan korkmayı öğretti. Bizim amacımız bu armayı en yükseğe taşımak ve bu amaç için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Takımın PTT 1. Lig’de kalıcı olacağını ifade eden Mustafa Temel Bozbağ, “Bu takımın arkasında müthiş bir taraftar, korkmadan dobraca yazan bir basın var, kenetlenmiş bir yönetim var. Tekrar söylüyorum bu kulübü daha ileriye götürecek biri varsa gelsin gerekeni yapalım.” İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.