SON DAKİKA!

GİRESUN DERNEKLERİ AMERİKA’DA UĞRAK YERİ OLDU

Amerika’da faaliyetlerine devam eden Türk Amerikan Giresunlular Derneği ile New-York Giresunlular Derneği Türkiye’den Amerika’ya giden başta Sivil Toplum örgütleri olmak üzere bütün misafirlerin uğrak yeri oldu.

amerkadernekziyareti

“Yeşeren Fındık Dalları” Projesi kapsamında Amerika’da bulunan DOKA heyeti bu kapsamda Türk Amerikan Giresunlular derneği ve New-York Giresunlular Derneğini de ziyaret etti.

alifatogluabd

Amerika Birleşik Devletlerinde Bulunan DOKA hetetinden Giresun (TSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Bulancak (TSO) Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Ordu Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon işleri Genel Müdürü Fatih Yürük, Giresun (TAO) Yönetim Kurulu üyesi Azmi Bük, GTSO Yönetim Kurulu Üyesin Emine Fatıolu Topkaya, Giresun TSO Genel Sekreteri Şükrü Cebeci, MÜSİAD USA Başkan yardımcısı Muharrem Atalan, iş adamı Yılmaz Kibar, Atakan Ayvaz, Necmi Kılıç, Ahmet Fehmi Tozlu, Dernek Başkanı Savaş Şahin tarafından karşılandılar.

New-York Giresunlular Başkanı Savaş Şahin, “Türk Amerikan Demokratlar Birliği, Giresunspor USA ve Türk of Usa olarak da Dört kulvarda mücadele ediyoruz, Milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Artık Türk toplumu ve Giresunlular olarak iyi noktalara geldik. Geçen haftalarda Amerika’da yapılan kongre seçimlerinde desteklediğimiz adayı kazandırdık. Buda gösteriyor ki artık Türkler ve Giresunlular iyi konumdadır” Şeklinde konuştu.

Toplantıya Katılan Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Amerika ziyareti hakkında bilgi verdi.

Ali Fatoğlu ise yaptığı konuşmada, birlik beraberlik vurgusu yaparak, New-York Giresunlular Derneğinin yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirtti.

Ali Fatoğlu, “Fındığın ana vatanı Giresun, Dünyanın en kaliteli fındığın, fındık pazarında yer bulamadık ve başarılı olamadık. Bizim fındığımız İtalya’ya gidiyor oradan başka yollardan Amerika ve dünya pazarına giriyor. Bu yanlış olan olguyu kırmaya çalışıyoruz. Şehircilik, Ticaret, Turizm gibi konularda görüşmeler yapıyoruz. Bu ülkede iki şeyden çok mutlu olduk. Giresunluların yaptıkları başarılı çalışmalarından ve Gurbetçilerimizin dayanışmasından. Başarılarınız bizleri çok mutlu etti. Dernek Başkanımız Savaş Şahin, yaptığı çalışmalardan dolayı kendilerine ve ekibine teşekkür ediyorum. Bir haftadır Amerika’dayız burada Giresunlular olarak sizlerle gurur duyduk. Bizleri böyle bir ortamda ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

nurettinofludernekziyaretkonusmasi

Aynı Heyet Bir diğer Giresun Sivil Toplum Örgütü olan Türk Amerikan Giresunlular Derneğini de ziyaret etti. Bu ziyarette Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Giresunspor Başkan Yardımcısı Azmi Bük, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu katıldılar.

Heyeti Türk Amerikan Giresunlular Derneği kapısında karşılayan Dernek Başkanı Nurettin Oflu ziyaretten duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi. ” Türkiye’den Giresun’dan Ordu’dan, Artvin ve cennet vatanımızın her köşesinden gelerek misafirimiz olan sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Yeşeren Fındık Dalları projesi kapsamında yapmış olduğunuz çalışmalar hayırlı olsun, bizlerde üzerimize düşen görevi yapmak isteriz. Türk Amerikan Giresunlular Derneği ziyaretiniz bizleri çok mutlu etti. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi.

Heyet adına konuşan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ” Türk Amerikan Giresunlular Derneğinde bulunmaktan, Giresunlu heşerilerimiz tarafından ağırlanmaktan çok mutluyuz. Çok önemli bir projenin hem tanıtımı hemde geliştirilmesi için uzak diyarlarda kendi içimizden çıkmış siz hemşerilerimizi ziyaret ediyoruz. Her geçen gün kendini geliştiren sizlerin başarıları bizi mutlu ediyor. Bütün heyet adına hepinize başarılarınızın devamını diliyor. Saygı ve selamlarımızı sunuyorum.” dedi.

Heyet karşılıklı olarak hediyelerini bir birine takdim ederek, hoş anılarla salondan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.