SON DAKİKA!

PARAŞÜTLE ATLAYARAK KRAVAT BAĞLAYACAK!

Giresun’da yaşamını sürdüren ve Türkiye’de “jet kravatçı” olarak tanınan Sebahattin Kara, karada ve su altında kravat Bağlama rekorlarının ardından bu kez uçaktan paraşütle atlayarak havada kravat bağlamayı deneyecek.

Giresun’da Atatürk Meydanı’nda “jet kravat Bağlama” gösterisi yapan Sebahattin Kara, bir dakikada 58 adet kravat bağlayarak izleyenleri şaşırttı. Sebahattin Kara, yaptığı açıklamada, 22 yıllık kravat üstadı olarak dünyada kendisinden daha hızlı kravat bağlayan birinin daha çıkmadığını iddia etti. Kravat bağlamada 2 saniyenin altına indiğini vurgulayan Sebahattin Kara, “Karada 1 saniyede, su altında da 2 saniyede kravat bağlıyorum. Bu benim için çok önemli. Şimdi uçaktan paraşütle atlayarak gökyüzünden kravat bağlamayı deneyeceğim. Kısa süre sonra olumlu yanıt alırsam bin öğrenci ile aynı anda kravat bağlayarak yeni bir rekor denemesi peşindeyim. Bu işin benim yaşam tarzım oldu. Bu sayede ülkemin adını yurt dışında da temsil ediyorum” dedi.

Kendisinden daha hızlı kravat bağlayabileceğini iddia edenlerle yarışmaya her zaman hazır olduğunu da söyleyen Sebahattin Kara “Değişik ülkelerde bu şovu yaptım. Ancak henüz dünya da bu alanda karşıma rakip çıkan olmadı. Yaptığım işle Türkiye’nin adını buralarda en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyoruz. Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmak için rekor denemesi de yaptım” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.