Uncategorized

Giresun Dernekleri Duyarli Davraniyor

Dernek Baskani Recep Karakoç, gençlik kollarindan Furkan Karakoç ve Hizir Sahin ile Bulancakli hemserileri Timur Altinbas sabah ise giden emekçi kadinlari karanfillerle karsiladilar.

Dünya Kadinlar Günü dolayisiyla kisa bir açiklama yapan Civil Yali Köy Dernek Baskani Recep Karakoç, kadinlarin önemine deginerek, “Kadinlar bizleri derleyen, toplayan, hayata hazirlayandir. Ne yazik ki kadinin yeri toplumumuzda hala layik oldugu yerde degildir. Kadinlar,  layik oldugu yere gelmedigi sürece ileri ülkeler seviyesine gelmemiz mümkün degildir ” dedi.  Karakoç bir de elestiri yaparak “kadinlarimizin da kendi haklarina sahip çikmalari gerektigini” söyledi.


 


 

Karakoç daha sonra “Sabahin erken saatlerinde kendilerini karanfillerle karsilayan gençlerin uzattigi karanfilleri almadan geçen kadinlarimizin sayisi ne yazik ki az degildi. Karanfil dagitan gençlere “sizler hangi partidensiniz” diyerek diye soranlar oldu. Kadinlarimiz ve bizler güzellikleri ve güzel isleri kimler yaparsa yapsin hos karsilamaliyiz diye düsünüyor tüm kadinlarimizin kadinlar gününü tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

Haber: Abdullah Yazici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.