GÜNCEL

GİRESUN ENLERİNİ KEŞAP BELEDİYESİ SEÇTİ

Giresun’un Keşap ilçe Belediyesi resmi internet sitesinde yapılan anket ve oylama ile Giresun ilinde görev yapan Bürokrat ve Sivil toplum örgütleri arasında yılın enleri belirlendi.

Giresun’da Keşap Belediyesi’nin resmi internet sitesinde oylamayla yılın siyaset, bürokrat, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve geçen 10 yıllık süre içerisinde görev yapan valilerin enleri seçildi.

Keşep Belediyesi’nin resmi internet sitesinde oylamayla belirlenen yılın siyaset, bürokrat ve STK temsilcisinin enlerinin ödülleri törenle verildi. Düzenlenen ödül töreninde konuşan Keşap Belediye Başkanı Dr. Nihat Yılmaz, belediye internet sitesinde yılın enleri 15 bin halk oylamasıyla belirlendiğini kaydetti. Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi’nin seçmek için kullanılan bin 334 oydan yüzde 53’ünü alan Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim seçildi. Hekim’e iletilmek üzere plaketini Hekim Süt A.Ş Genel Koordinatörü İsmail Yaşar aldı.

Yapılan oylama sonucunda siyaset kategorisinde 5 bin 586 oydan yüzde 34’ünü alarak birinci seçilen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yerine Meclis üyesi Atifet Alpaslan ödülünü aldı.

Yılın Bürokratı alanında ise kullanılan 2 bin 355 oydan yüzde 67’ini alan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar seçildi.

Prof. Rektör Attar yaptığı konuşmada “Giresun’a bir şeyler yapabildiysek ne mutlu bize. Halkın gözünde değrlendirilmek, halkın ödülüne layık olmayı çok önemsiyorum. 2012 yılı için yapılan değerlendirmede takdir edilmiş olabiliriz. Ancak bu yıl daha da çok çalışmamız gerektiğini söyleyebilirim” dedi.

Giresun’da son 10 yılda görev yapan valiler kategorisinde kullanılan bin 592 oydan yüzde 61’ini Vali Dursun Ali Şahin aldı.

Vali yaptığı konuşmada “Vali Sosyal medyada oylama sonucu ilk kez böyle bir seçim yapılmıştır. Böyle bir anket oylamasından bilgim dahi yoktu. Bu Giresun’da bir ilktir. Başarmak kolay değil önce halkın teveccühünü almak gerekir. Halkın takdirini kazamak gerekir. Giresun’a geleli üç yıl oluyor. Başarının sırrı takiptir. Bizde gece gündüz her işimizi takip etti. Halkın ödüllendirmesi en büyük ödüldür” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.