DÜNYA

MÜLHEİM GİRESUNLULAR DERNEĞİ GECESİNİ YAPTI

Avrupa da faaliyetlerine devam eden Mülheim Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği geleneksel dayanışma ve eğlence gecesini muhteşem bir katılım ile gerçekleştirdi.

mulheimgiresun1

Musa Ada’nın sunuculuğunda bir birinden önemli yerel sanatçıların katıldığı geceye protokol akını vardı.

Geceye Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu, İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Bulancaklı hemşerimiz Lokman Çağırıcı, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyesi MHP’li Mehmet Yüksel, Giresun Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir, İş adamı İsa İlyasoğlu, Haberciler Derneği Başkanı, Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Kıtalararası Giresun Derneği Başkanı H.İbrahim Şentürk, Bremen Galatasaraylı Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Küşneci, Ordulular Derneği Başkan Yardımcısı Sefa Yüce, Türk Kültür Ocağı Başkanı Akif  Urgancı, Avrupa Giresun Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Ceylan, Yurtdışında Giresun Derneği Başkanı Mehmet Aksu, Yurtdışında Giresun Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gurbetçi Giresun Gazetesi NRW Temsilcisi İhsan İncekara, Balıkesirliler Derneği Başkanı Kemal Kanıakmaz, Nevşehirliler Derneği Başkanı Mümin Ulus, Yurtdışında Giresun Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Ulvi Günay ve Ahmet Kurt, Hürriyet Haber’den Gazeteci Yazar Tevfik Kara, Zeynep Sıla Alaşalvar ile bine yakın hemşerimiz katıldılar.

mulheimgiresun2

Gecenin Açılış konuşmasını yönetim kurulu ile birlikte sahneye gelen Mülheim Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Petekçi yaptı. Aydın Petekçi ” Giresunlular gecemize öncelikle Giresun’dan gelerek katılan belediye başkanı Kerim Aksu ve muhterem eşlerine saygı ve sevgilerimizi sunuyorum, İstanbul’dan gelen Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı ve kıymetli yardımcıları Yavuz Subaşı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Gazeteci dostumuz Ethem Bakar, Belediyemizin Sosyal işler müdürü Hasan Özdemir, değerli dernek başkanlarımız ve buradan isimlerini sayamadığım değerli dostlar hoş geldiniz böyle gecelerin en sıkıcı yanı böyle bizlerin konuşmasıdır, ancak bu konuşmalar bu işin tuzu biberi, değerli misafirlerimiz inşallah sizlere iyi bir gece yaşatırız. çok konuşup sizleri sıkmak istemiyorum. herkese iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

mulheimgiresun4

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan ” İstanbul’da yapılan en önemli yöre organizasyonu olan Feshane Giresun Tanıtım Günleri artık marka haline geldi. Bu sene 2-3-4-5 Mayıs tarihlerinde yine birbirinden önemli konuklar ile İstanbul Feshanede buluşacağız, yurtdışındaki hemşeri derneklerimiz avrupada’da böyle önemli gecelerde sizlerle bizi buluşturuyor. bizleri buraya davet eden sayın dernek başkanımız Aydın Petekçi ve yönetim kuruluna sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ” Giresun Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu ve kıymetli eşleri hanımefendi başta olmak üzere değerli protokol, salondaki yerli yabancı bütün hemşerilerimiz size Türkiyeden selamlar ve sevgiler getirdim, böylesine önemli bir programda bulunmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. böyle güzel bir organizasyon ile bizleri sizinle buluşturan dernek yöneticilerimize uzaktan yakından geceye gelen sizlere çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ” Değerli Bağcılar Belediye Başkanım Lokman Çağırıcı, değerli yardımcıları, protokol de bulunan değerli misafirler, uzak yakın bir çok şehirden salonumuzda bulunan hemşerilerim. Giresun’dan sizlere bütün hemşerilerimizin selamlarını, sevgilerini ve kucak dolusu Giresun havasını getirdim. Bu geceye katılabilmek için bir çok programı ya öne aldım, yada sonraya erteledim. daha önceki gecelere katılmayı çok istedim ancak programım ancak bu geceye uydu ve katılmak nasip oldu. herkese iyi eğlenceler diliyor saygılar sunuyorum.”  dedi.

mulheimgiresun3

Gecede Grup İkram Orkestrası Şefik Oral yönetiminde yer alırken, Seyfettin Tomakin, Giresunlu Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuncay Uzun ve Giresunlu bayan vokal Elifçe sahne aldı.

Not: Grup İkram Şefik Oral ismi haber yazım sırasında alınan not eksikliği nedeniyle gözden kaçmıştır. kendileri yazdıkları yorum ile bizleri uyarmasından dolayı teşekkür eder, aksaklıktan ötürü özür dileriz.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.