Uncategorized

Giresun Eski Valisi A.Haydar Öner

Isparta’da görev süresinin birinci yilini dolduran Giresun eski valisi 62 yasindaki Ali Haydar Öner, egitmen ve TV sunucusu Saadet Sen’le yasamini birlestirmeye hazirlaniyor. 27 Aralik’ta Ankara’da nisanlanan çiftin nikahi ise 27 Ocak’ta Isparta’da yapilacak.


Vali Öner, nisanlisi Saadet Sen’le ilk kez Aktif Gazeteciler Dernegi’nin bir programinda basinin karsisina çikti. Gazetecilerin, Vali Öner’e desteklerinden dolayi plaket sundugu toplantida, Vali Öner ve nisanlisi Sen, ilk tanismalarini ve evlenme karari alincaya kadar süren gelismeleri anlatti.


TRT’de bir dönem program yapan, simdi Bursa’da Olay TV’de ‘Ayna’ adli programi sunan egitmen Saadet Sen, her seyin 15 Aralik 2009’da TEMA’nin ögretmenlere yönelik egitim toplantisina katilmak üzere Isparta’ya gelmesiyle basladigini söyledi. Programa Vali Öner’in yogun programindan dolayi katilamadigini ancak daha sonra nezaketen kendisini aksam yemegine davet ettigini belirten Sen, “Her sey bu sofrada basladi. O sofrada geçen muhabbeti hayatim boyunca unutmayacagim. Atatürk’ün sofrasinda gibi hissettim kendimi” diye konustu.


‘ISPARTA YA GELIN GELIYORUM


Daha sonra uçakla Istanbul’a döndügünü belirten Sen, Isparta’dan 7 Ocak için bir davet daha aldigini, bunu ögrenen Vali Öner in kendisini arayarak, “Madem Isparta’ya gelmeyi kafaya koydunuz, esim olarak gelmenizi istiyorum” diye teklifte bulundugunu söyledi. Telefonda aldigi evlenme teklifini tereddütsüz kabul ettigini belirten Saadet Sen, 27 Aralik’ta da Ankara’da nisanlandiklarini söyledi. Isparta’ya gelmekten çok mutlu oldugunu belirten Izmirli Saadet Sen, gösterilen ilgi karsisinda “Isparta’ya gelin geliyorum” dedi. Sen gazetecilerin yasi konusundaki sorularini ise geçistirerek, “Yas konusunda titizim. Söylemek istemiyorum” dedi.
 

Es seçiminde Saadet Sen’in dogru bir tercih oldugunu belirten Vali Öner ise, “Vali olarak bazi programlara tek basiniza gitmek uygun olmuyor. Yalniz görev yapmak da bir Vali için çok zor. Bundan böyle de hizli adimlarla Isparta’ya hizmetimiz sürecek. Hayatimin kadinini buldum” diye konustu. Aktif gazeteciler Dernegi zirayeti sirasinda vali ile nisanlisi, birbirlerine pasta ikram etti.

Vali Öner, iki çocugunun annesi olan eski esi Leyla Diyaroglu’ndan önceki görev yeri Çankiri’da bosanmisti

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.