SON DAKİKA!

GİRESUN ESNAF ODALARI BAŞKANI TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM İSTEDİ

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara, Karadeniz Sahil Yolu Giresun kent ana giriş çıkışındaki trafik sorununun ivedilikle çözüme kavuşturulmasını istediklerini bildirdi.

Ali Kara, yaptığı yazılı açıklamada, Hacı Miktad Mahallesi’nde bulunan ana giriş çıkışında yaşanan araç yoğunluğu nedeniyle Giresun şehir trafiğinin olumsuz etkilendiğini belirtti.

Karadeniz Sahil Yolu Giresun Şehiriçi Geçişi’ni yılda on binlerce aracın kullandığına işaret eden Ali Kara, açıklamasında, “Bu araçların birçoğunun da Giresun şehir merkezinden çıkış yaparak şehrin doğu batı aksamlarındaki yerleşim yerlerine ulaşan araçlar olduğu gözlemlenmektedir. Şehrin önemli yaşam bölgelerinden birisi olan Hükümet Konağı yerleşkesine Karayolları ağındaki yoldan girişin olmaması. Giresun merkez giriş noktasını doğu tarafından transit gelen araçlar için tercih edilir yapmaktadır. Bu da yoğunluğun aşırı derecede artmasına sebebiyet vermektedir.” ifadelerine yer verdi.

Trafik sorununun ivedilikle çözümüne yönelik çalışmaların yapılmasını istediklerini aktaran Ali Kara, şunları kaydetti: “Giresun trafiği içinden çıkılamaz ve yaşanılamaz noktaya gelmiştir. Bu sorunun çözümü birbirini kesen yollar ve girişlerde özellikle karayolları geçişi ile oluşan yoğunluğu bypass ederek şehir içine giriş çıkış yapan araçlar ile transit geçiş yapan araçları birbirinden ayırmaktır. Bu geçişi sağlayabilecek teknik şartlarının oluşması için kamulaştırma dahil bütün girişimlerin gözden geçirilerek bahsi geçen bölgede ivedilikle iyileştirme yapılması ve sorunun çözüme kavuşturulmalı.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.