SON DAKİKA!
girfediftar

GİRESUN FEDERASYONU İFTARI

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (GİRFED) geleneksel iftarını İstanbul Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında gerçekleştirdi.

girfediftari20121

Giresun Federasyonu büyük bir iftar organizasyonuna daha imza attı. İftar programına Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, milletvekilleri Mehmet Geldi, Ünal Kaçır, Mehmet Domaç, evsahibi Lokman Çağırıcı ve Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu başta olmak üzere, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın, sanatçılar ve Giresunlulardan oluşan çok sayıda davetli katıldı.
Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda iftar yemeğinin ardından sofra duası yapıldı. Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan yaptığı konuşmada bu iftarların Giresunluların tanışması, beraberlik duygularının güçlenmesi, Giresun’un ve Giresunluların sorunlarının çözümlenmesi için bir zemin olduğunu hatırlatarak, Giresun Federasyonu’nun yaptığı faaliyetleri kısaca bahsetti.
Turan, Giresun Federasyonu’nun hemşeri tabanlı bir organizasyon olmasına rağmen, insanlığın yaralarına çare olmak için de çalıştığını ve dünyanın sefalet ve felaket bölgelerine de elini uzattığını ve bu tavrıyla Giresunlunun vicdanını dünyaya taşıdığını hatırlattı. Başkan Hasan Turan Giresunlu hemşerilerinin gelişmesi için kalkınması çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek, katılan bütün misafirlere teşekkür etti.

Turan’ın ardından sırasıyla Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Geldi, Mehmet Domaç ve Ünal Kaçır birer konuşma yaparak Giresun Federasyonu iftarının Giresunlunun birlik beraberlik ve dayanışma duygularını kuvvetlendirdiğini ifade ettiler. Mübarek Ramazan ayında Giresun Federasyonu’nun yaptığı yardımların takdire şayan olduğu belirtilen konuşmalarda, Giresunluların kendi sivil toplum örgütlerine destek vermeleri gerektiği mesajı verildi. Daha sonra söz alan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ise, Giresun için durmaksızın çalışmaya devam edeceklerini bildirerek, problemlerin kendilerini yıldırmayacağını söyledi. Şahin, “Problemler olmalı ki, biz de çözmek için çalışalım! Problem olmaması demek, durmak anlamına gelir.” diye konuştu.

Konuşmasını edebiyatımızın en güzel beyit ve dörtlüklerinden örneklerle süsleyen Vali Şahin, davetlilerden büyük alkış aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.